Skip to main content

Spoza tęczy - nowy projekt międzyblogowy

Buba z bloga Bajdocja  wpadła na pomysł nowego międzyblogowego projektu, który należy zrealizować z dziećmi, i ... zaprosiła mnie do wzięcia w nim udziału. Minął już ponad rok od naszego ostatniego projektowego wpisu w drugiej edycji Dziecko na warsztat. Fajnie było robić coś z dzieciakami i później dzielić się swoimi pomysłami z innymi mamami. Tak więc zgodziłam się i postanowiłam przyłączyć się do projektu. Jeśli ktoś jeszcze ma ochotę się przyłączyć, to proszę o kontakt :-)


Poniżej znajdziecie zasady uczestnictwa w projekcie (prosto z bloga pomysłodawczyni).

-----------------------------------------------------------

Dokładne reguły projektu "Spoza tęczy":

1a. Projekt "Spoza tęczy" skierowany jest do blogerów-rodziców i zakłada aktywny udział ich dzieci :-)
1b. Cele projektu: zabawa rodziców z dziećmi, międzyblogowa inspiracja ;-)

2. Projekt dotyczy pięciu kolorów "spoza tęczy": różowego, brązowego, czarnego, szarego, białego. Kolejność "realizowania" poszczególnych kolorów jest dowolna. 

3a. Uczestnik projektu co najmniej raz w miesiącu opublikuje na swoim blogu co najmniej jeden wpis o tym, co skojarzyło mu się z jednym z kolorów "spoza tęczy", a w co zaangażowane było jego dziecko / dzieci.
3b. Każdemu kolorowi będzie poświęcony co najmniej jeden wpis na blogu uczestnika.

4a. Każdy wpis projektowy oprócz tekstu będzie zawierał:
a) co najmniej jedno zdjęcie z "realizowanym" kolorem,
b) logo projektu skopiowane z niniejszego wpisu-zaproszenia,
c) link do wpisu-podsumowania:  Linki uczestników 

5. Wpis projektowy może dotyczyć roślin, zwierząt, przedmiotów, książek, potraw, zjawisk i / lub wszystkiego innego, co autorowi wpisu skojarzyło się z danym kolorem, a w "realizacji" czego uczestniczyło jego dziecko / dzieci :-)

6. Link do każdego swojego wpisu uczestnik wklei w komentarzach do wpisu-podsumowania w Bajdocjipodając nazwę koloru, którego dotyczy wpis oraz wiek dziecka uczestniczącego w "realizacji".Przykład:Kolor różowy - dziecko 5 lat - link do wpisu(wpis-podsumowanie będzie dostępny od 1 września 2016 roku)

7a. Projekt trwa od 1 września 2016 roku przez 5 miesięcy, czyli do 31 stycznia 2017 roku.7b. Do projektu można zgłosić się do końca września 2016 roku, podając link do pierwszego wpisu, a do koloru i wieku dziecka (z punktu 6.dopisując swoje nazwisko / imię /  nick i nazwę bloga.Przykład:Buba z bloga Bajdocja - Kolor różowy - dziecko 5 lat - link do pierwszego wpisu

8a. Linki uczestników będę dodawać do dwóch list utworzonych we  wpisie-podsumowaniu w BajdocjiJedna lista będzie zawierać linki przyporządkowane kolorom, druga - linki przyporządkowane uczestnikom projektu.8b. Linki uczestników będę dodawać do obu list jednocześnie, w miarę pojawiania się ich w komentarzach, najpóźniej pod koniec każdego miesiąca projektowego.Linki już przeze mnie dodane do list będę z komentarzy usuwać.

------------------------------------------




Comments

  1. Dziękuję :-)
    Zapraszam :-)

    Link do wpisu-podsumowania działa od wczoraj :-)

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular posts from this blog

Animals Classification Lapbook

Last week Jaś has been very busy working on the animal classification lapbook. Lately it's been very difficult to get him interested in doing any kind of project, but to my surprise he has finished this lapbook in just a few days! I am really proud of him. I used a ready lapbook template from the wonderful Homeschool Share website, but I asked Jaś to writ all the information in his own handwriting instead of just printing the prepared text. Here are the photos of his lapbook: Jaś adding the finishing touches to the lapbook cover: Lapbook cover: The inside of the lapbook: Inside 'Classifying Living Things ': Animals with and without backbones are called:  Inside 'What are the four main Invertebrate Classes?': Inside 'What are the five Vertebrate Classes?': Mollusk characteristics Annelid characteristics: Arthropod characteristics: Echinoderm characteristics: Fish characteristics: Reptile char...

Fryderyk Chopin - lapbook

Po powrocie na Tajwan zabrałyśmy się ostro za naukę. Pierwszym projektem, który Ania zrobiła był lapbook o Chopinie. Przygotowując się do wykonania lapbooka, Ania wysłuchała wielu utworów Chopina, a także przeczytała (lub wysłuchała) poniższych opowiadań i książek o tym wielkim kompozytorze. Znalazłam też kilka pocztówek kupionych przy okazji wizyt w Żelazowej Woli i w Muzeum Chopina w Warszawie. W końcu do czegoś się te pocztówki przydały. Niektóre części do lapbooka znalazłam na stronie Teachers Pay Teachers u Hord Arsalan ( TUTAJ ). Strona tytułowa: Lista niektórych wysłuchanych utworów Chopina: Rodzina Fryderyka Chopina: Z tyłu lapbooka znajduje się oś czasu z najważniejszymi datami z życia Chopina: Jak widać, jak zawsze mieszamy języki, głównie polski i angielski. Ani nie robi różnicy czy uczy się po polsku czy po angielsku, tak więc jej notatki i projekty są również dwujęzyczne.

Skąd się bierze 13-ty miesiąc w roku?

Tak zwany kalendarz chiński jest kalendarzem księżycowo-słonecznym, gdyż jest oparty na ruchu księżyca i słońca. Często jest też nazywany kalendarzem księżycowym, kalendarzem rolniczym 農曆 [nónglì] , kalendarzem Yin 陰曆 [yīnlì] lub też starym kalendarzem 舊曆 [jiùlì]. Czy wiecie, że czasami w kalendarzu księżycowym jest 13 miesięcy? I właśnie w tym roku będziemy mieć taką sytuację. Miesiąc to czas pełnego obrotu Księżyca wokół Ziemi. Księżyc okrąża Ziemię w ciągu 27,3 dnia. Z kolei Ziemia okrąża Słońce w 365 dób, 5 godzin, 48 minut i 46 sekund. Po obliczeniach okazuje się, że jeden rok słoneczny równa się 12 7/19 miesiąca księżycowego lub też 19 lat słonecznych równa się 235 miesiącom księżycowym. Jest to podstawa kalendarza księżycowo-słonecznego, a więc również kalendarza chińskiego. Innymi słowy: Chiński kalendarz opiera się na fazach księżyca. Miesiące chińskie zaczynają się od nowiu i pełnia księżyca wypada 15 dnia miesiąca. Ponieważ nów jest co 29½ dnia, chińskie miesiące kale...