Spoza tęczy - nowy projekt międzyblogowy

Buba z bloga Bajdocja  wpadła na pomysł nowego międzyblogowego projektu, który należy zrealizować z dziećmi, i ... zaprosiła mnie do wzięcia w nim udziału. Minął już ponad rok od naszego ostatniego projektowego wpisu w drugiej edycji Dziecko na warsztat. Fajnie było robić coś z dzieciakami i później dzielić się swoimi pomysłami z innymi mamami. Tak więc zgodziłam się i postanowiłam przyłączyć się do projektu. Jeśli ktoś jeszcze ma ochotę się przyłączyć, to proszę o kontakt :-)


Poniżej znajdziecie zasady uczestnictwa w projekcie (prosto z bloga pomysłodawczyni).

-----------------------------------------------------------

Dokładne reguły projektu "Spoza tęczy":

1a. Projekt "Spoza tęczy" skierowany jest do blogerów-rodziców i zakłada aktywny udział ich dzieci :-)
1b. Cele projektu: zabawa rodziców z dziećmi, międzyblogowa inspiracja ;-)

2. Projekt dotyczy pięciu kolorów "spoza tęczy": różowego, brązowego, czarnego, szarego, białego. Kolejność "realizowania" poszczególnych kolorów jest dowolna. 

3a. Uczestnik projektu co najmniej raz w miesiącu opublikuje na swoim blogu co najmniej jeden wpis o tym, co skojarzyło mu się z jednym z kolorów "spoza tęczy", a w co zaangażowane było jego dziecko / dzieci.
3b. Każdemu kolorowi będzie poświęcony co najmniej jeden wpis na blogu uczestnika.

4a. Każdy wpis projektowy oprócz tekstu będzie zawierał:
a) co najmniej jedno zdjęcie z "realizowanym" kolorem,
b) logo projektu skopiowane z niniejszego wpisu-zaproszenia,
c) link do wpisu-podsumowania:  Linki uczestników 

5. Wpis projektowy może dotyczyć roślin, zwierząt, przedmiotów, książek, potraw, zjawisk i / lub wszystkiego innego, co autorowi wpisu skojarzyło się z danym kolorem, a w "realizacji" czego uczestniczyło jego dziecko / dzieci :-)

6. Link do każdego swojego wpisu uczestnik wklei w komentarzach do wpisu-podsumowania w Bajdocjipodając nazwę koloru, którego dotyczy wpis oraz wiek dziecka uczestniczącego w "realizacji".Przykład:Kolor różowy - dziecko 5 lat - link do wpisu(wpis-podsumowanie będzie dostępny od 1 września 2016 roku)

7a. Projekt trwa od 1 września 2016 roku przez 5 miesięcy, czyli do 31 stycznia 2017 roku.7b. Do projektu można zgłosić się do końca września 2016 roku, podając link do pierwszego wpisu, a do koloru i wieku dziecka (z punktu 6.dopisując swoje nazwisko / imię /  nick i nazwę bloga.Przykład:Buba z bloga Bajdocja - Kolor różowy - dziecko 5 lat - link do pierwszego wpisu

8a. Linki uczestników będę dodawać do dwóch list utworzonych we  wpisie-podsumowaniu w BajdocjiJedna lista będzie zawierać linki przyporządkowane kolorom, druga - linki przyporządkowane uczestnikom projektu.8b. Linki uczestników będę dodawać do obu list jednocześnie, w miarę pojawiania się ich w komentarzach, najpóźniej pod koniec każdego miesiąca projektowego.Linki już przeze mnie dodane do list będę z komentarzy usuwać.

------------------------------------------
Comments

  1. Dziękuję :-)
    Zapraszam :-)

    Link do wpisu-podsumowania działa od wczoraj :-)

    ReplyDelete

Post a Comment