Skip to main content

Projekt Mali Podróżnicy - zasady

Wraz z innymi blogującymi mamami i ich dziećmi rozpoczynamy kolejny projekt! Tym razem jest to projekt geograficzny pomysłu Niny z bloga Rodzinne Podróże.
Na czym on ma polegać? Każda biorąca w nim udział rodzina może obrać dowolny sposób by zapoznać swoją pociechę z danym państwem europejskim - można coś upichcić, poczytać, oglądnąć, można do tematu podejść na wesoło lub na poważnie. Pełna swoboda.
Ja zdecydowałam, że będzie to Ani pierwszy duży projekt - trochę bardziej na serio (w końcu Panna Anna ma już 6 lat ;-) ). Tak więc będziemy wspólnie tworzyć gigantyczny lapbook. Obserwujcie jak nam to będzie wychodzić!

A może także dołączycie się do projektu? W imieniu Niny serdecznie zapraszam!


-----------------------------------------

Zasady wzięcia udziału w projekcie zaczerpnęłam z wpisu Niny:
 • Uczestnicy zabawy mają 2 tygodnie "na zwiedzanie".
 • Linki do swoich propozycji zabaw umieszczają w komentarzach do czwartkowego postu, zapowiadającego dane państwo. 
 • Pod koniec tygodnia wszystkie linki umieszczam na stronie projektu.
 • Linki do wpisów projektowych udostępniam także na naszej stronie na FB.
 • Chcesz się do nas przyłączyć? Masz pytania? Pisz śmiało! little.traveller.blog@gmail.com (w temacie koniecznie zaznacz "Mali Podróżnicy") 
 • Poznajemy jedno państwo przez dwa tygodnie. Następnie wyruszamy do kolejnego. 
 • Ilość wpisów na temat danego państwa jest dowolna. Może być jeden podsumowujący Wasze zabawy, może być kilka. 
 • Jeżeli tempo zwiedzania jest dla Was zbyt szybkie i chcecie opuścić któreś państwo, nie ma problemu. Żeby się jednak nie rozleniwić i nie zasiedzieć na sofie staramy się aby ukazał się przynajmniej jeden wpis w miesiącu. 
 • Uczestnicy zabawy są proszeni o umieszczenie na swoich blogach i w postach projektowych - logo projektu i podlinkowanie go do STRONY PROJEKTU.

Oto plan podróży:

2016
8 września - Francja
22 września - Portugalia
6 października - Włochy
20 października - Grecja
3 listopada - Austria
17 listopada -  Hiszpania
1 grudnia - Niemcy
15 grudnia - Finlandia
29 grudnia - Rumunia

2017
12 stycznia - Belgia
26 stycznia - Irlandia
9 lutego - Bułgaria
23 lutego - Czechy
9 marca - Islandia
23 marca - Anglia
6 kwietnia - Dania
20 kwietnia - Holandia
4 maja - Szwecja
1 czerwca - Malta
15 czerwca - Chorwacja
29 czerwca - Estonia

------------------------------------------------

Zobaczymy jak długo wytrwamy w tym przedsięwzięciu... Będzie to trochę trudne, szczególnie w zimie, kiedy to wyjeżdżamy zawsze z Tajwanu i nie za bardzo mamy warunki by zajmować się projektami. Ale może w tym roku będzie inaczej?

Comments

 1. Świetny pomysł, powodzenia i już czekam na Wasze wpisy

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mam nadzieję, że się czasowo wyrobię ;-)

   Delete
 2. Bardzo sie cieszymy, ze jestescie z nami!!!

  ReplyDelete

Post a Comment

Popular posts from this blog

Animals Classification Lapbook

Last week Jaś has been very busy working on the animal classification lapbook. Lately it's been very difficult to get him interested in doing any kind of project, but to my surprise he has finished this lapbook in just a few days! I am really proud of him.

I used a ready lapbook template from the wonderful Homeschool Share website, but I asked Jaś to writ all the information in his own handwriting instead of just printing the prepared text.

Here are the photos of his lapbook:

Jaś adding the finishing touches to the lapbook cover: Lapbook cover: The inside of the lapbook: Inside 'Classifying Living Things': Animals with and without backbones are called:  Inside 'What are the four main Invertebrate Classes?': Inside 'What are the five Vertebrate Classes?': Mollusk characteristics Annelid characteristics: Arthropod characteristics: Echinoderm characteristics: Fish characteristics: Reptile characteristics: Booklet with bird characteristics: A few words about mam…

Czworokąty - lapbook

Niedawno pisałam o Jasia lapbooku o TRÓJKĄTACH.
Teraz czas na pokazanie naszego lapbooka o CZWOROKĄTACH. Taka forma uporządkowania wiadomości geometrycznych bardzo Jaśkowi odpowiada. Wszystko jest przedstawione jasno i przejrzyście. No i zawsze można wrócić do takiego lapbooka, otworzyć go i przypomnieć sobie co nie co.

Japonia Ani - Japan by Ania

Prace nad projektem o Japonii Ania rozpoczęła równo miesiąc temu. W ciągu tego czasu przeczytała kilka książek o kraju Kwitnącej Wiśni, nauczyła się wielu japońskich słówek i poznała wiele ciekawostek o Japonii.