Gra Travel the World

Wczoraj wyciągnęliśmy dawno zapomnianą grę "Travel the World" wydaną w UK przez Early Learning Centre (ELC). Jest to gra dla dzieci powyżej 4-5 roku życia, czyli w sam raz dla Ani. Planszą jest mapa świata z zaznaczonymi niektórymi państwami. Poza tym w skład gry wchodzą dwa rodzaje kart - karty państw i karty stolic/miast.


W zależności od wieku dziecka i czasu jaki chcemy poświęcić na grę, rozdajemy graczom (2-4 graczy) 3 do 6 kart. Młodsze dzieci dostają karty państw, a starsze (i dorośli) karty stolic/miast. 
Nie oglądając swoich kart wyciągamy jedną i stawiamy pionek na państwie odpowiadającym państwu lub jego stolicy z karty. Naszym zadaniem jest odwiedzenie wszystkich krajów, których karty mamy. 


Podróż możemy odbyć po lądzie samochodem lub autobusem, statkiem po morzu lub samolotem bądź helikopterem. Środek transportu jest wybierany przez zakręcenie strzałką na specjalnym kole. Po wyborze środka transportu kręcimy strzałką ponownie by dowiedzieć się ile odcinków możemy się przemieścić. Może się zdażyć, że nie będziemy mogli nigdzie się ruszyć, bo nie będziemy mieli odpowiedniego środka transportu, wtedy tracimy ruch.Grę wygrywa ten, kto pierwszy odwiedzi wszystkie państwa z wylosowanych przez siebie kart.

Oczywiście zasady gry można dowolnie zmieniać :-) 

Miłej zabawy!

Comments

Post a Comment