Nasz malutki kalendarz adwentowy

Jutro pierwszy dzień grudnia, a więc odliczania czas zacząć.
Dzisiaj szybciutko wykończałam kalendarz adwentowy dla Ani. Tak - w tym roku tylko ona będzie odliczać dni do narodzin Pana Jezusa, starsze dzieciaki już za stare. 

Dzieci dziwiły się dlaczego zbieram malutkie pudełeczka po Tic-Tacach. Szczerze powiedziawszy sama nie wiedziałam po co mi tyle ciupciuch pedełeczek, aż ... kilka dni temu mnie oświeciło i postanowiłam zużyć je do zrobienia jedynego w swoim rodzaju kalendarza adwentowego.

Materiały potrzebne do zrobienia świątecznych pudełek:
- małe pudełeczka (po Tic-Tacach)
- papier do oklejenia pudełeczek
- małe świąteczne naklejki
- nożyczkiTic-Tacowych naklejek z pudełeczek nie udało mi się odkleić, więc musiałam okleić je białym papierem klejącym.Tak prezentują się oklejone pudełeczka:Oczywiście pudełeczka są po to by coś do nich włożyć! Wydrukowałam 24 karteczki z różnymi niespodziankami dla Ani. Każda z osób w rodzinie ma byc zaangażowana w spędzenie czasu z Anią. Niespodzianki to m.in. granie w jej ulubione gry, długie spacery z członkami rodziny, wspólne pieczenie i czytanie (przez kogoś innego niż ja).Na pokrywkach pudełeczek napisałam kolejne numery odpowiadające dniom oczekiwania, a z boków przykleiłam świąteczne naklejki :Następnie karteczki włożyłam do pudełeczek:I ułożyłam w kształt choinki. Przykleiłam je grubą dwustronną taśmą do tektury oklejonej zielonym papierem.
Tak prezentuje się nasz kalendarz adwentowy:

 Życzę wszystkim spokojnego Adwentu! 


Comments

  1. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  2. Gratuluję świetnego pomysłu! A przy okazji, jak juz komentuję, to gratuluję również bloga: bardzo lubię tutaj zaglądać. Pozdrowienia dla całej Waszej rodzinki :)

    ReplyDelete

Post a Comment