Skip to main content

Jaś saksofonista na Festiwalu Jazzowym


Co roku, w październiku w Taichungu, ma miejsce Festiwal Jazzowy. W tym roku trwa od tydzień. Biorą w nim udział zespoły jazzowe nie tylko z Tajwanu, ale i spoza niego. Można posłuchać i dużych big bandów, i indywidualnych występów jazzmanów, i grup wokalnych.

Jaś od dłuższego czasu interesuje się jazzem. Gra świetnie na saksofonie. Chciał też spróbować swych sił w big bandzie jazzowym. W lecie był nabór do Taichung Youth Star Band. Po przesłuchaniach zostal wybrany do wzięcia udziału w tygodniowych warsztatach przygotowujących do występów na festiwalu jazzowym.
Nie było jednak łatwo - przez czas trwania warsztatów musiał przenieść się z Timem do Taichungu, gdyż zajęcia trwały cały dzień. Musiał też ... zmienić instryment - z saksofony altowego na barytonowe monstrum.






Przez cały wrzesień Star Youth Band miał raz w tygodniu występy, na które również trzeba było dojeżdżać do Taichungu. Zwieńczeniem zajęć z zespołem był występ na Taichung Jazz Festival.

Cała grupa wypadła wyśmienicie. Jasiek miał nawet małe solo, które zagrał świetnie. Jestem z niego bardzo dumna. Byle tak dalej, Jasiu!



Jasia band to Star Youth Band grający 30.października o 20:00

Na próbie

Na próbie



Scena

SOLO!

Jaś z jednym z nauczycieli

Comments

  1. Gratulacje dla syna... Moj tez saksofonista ale bardziej początkujący.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Jasiek gra już jakiś czas, ale dopiero chyba półtora lub dwa lata temu nowy nauczyciel zainteresował go jazzem i od tego czasu widać, że pokochał grę na saksofonie. Na pianinie klasyka, a na saxie - jazz - taki ma podział :-)

      Delete

Post a Comment

Popular posts from this blog

Animals Classification Lapbook

Last week Jaś has been very busy working on the animal classification lapbook. Lately it's been very difficult to get him interested in doing any kind of project, but to my surprise he has finished this lapbook in just a few days! I am really proud of him. I used a ready lapbook template from the wonderful Homeschool Share website, but I asked Jaś to writ all the information in his own handwriting instead of just printing the prepared text. Here are the photos of his lapbook: Jaś adding the finishing touches to the lapbook cover: Lapbook cover: The inside of the lapbook: Inside 'Classifying Living Things ': Animals with and without backbones are called:  Inside 'What are the four main Invertebrate Classes?': Inside 'What are the five Vertebrate Classes?': Mollusk characteristics Annelid characteristics: Arthropod characteristics: Echinoderm characteristics: Fish characteristics: Reptile char

Czworokąty - lapbook

Niedawno pisałam o Jasia lapbooku o TRÓJKĄTACH . Teraz czas na pokazanie naszego lapbooka o CZWOROKĄTACH.  Praca w toku Już prawie gotowy Strona tytułowa Kilka słów o trapezach Równoległoboki I na koniec - prostokąty i kwadraty Taka forma uporządkowania wiadomości geometrycznych bardzo Jaśkowi odpowiada. Wszystko jest przedstawione jasno i przejrzyście. No i zawsze można wrócić do takiego lapbooka, otworzyć go i przypomnieć sobie co nie co.

Skąd się bierze 13-ty miesiąc w roku?

Tak zwany kalendarz chiński jest kalendarzem księżycowo-słonecznym, gdyż jest oparty na ruchu księżyca i słońca. Często jest też nazywany kalendarzem księżycowym, kalendarzem rolniczym 農曆 [nónglì] , kalendarzem Yin 陰曆 [yīnlì] lub też starym kalendarzem 舊曆 [jiùlì]. Czy wiecie, że czasami w kalendarzu księżycowym jest 13 miesięcy? I właśnie w tym roku będziemy mieć taką sytuację. Miesiąc to czas pełnego obrotu Księżyca wokół Ziemi. Księżyc okrąża Ziemię w ciągu 27,3 dnia. Z kolei Ziemia okrąża Słońce w 365 dób, 5 godzin, 48 minut i 46 sekund. Po obliczeniach okazuje się, że jeden rok słoneczny równa się 12 7/19 miesiąca księżycowego lub też 19 lat słonecznych równa się 235 miesiącom księżycowym. Jest to podstawa kalendarza księżycowo-słonecznego, a więc również kalendarza chińskiego. Innymi słowy: Chiński kalendarz opiera się na fazach księżyca. Miesiące chińskie zaczynają się od nowiu i pełnia księżyca wypada 15 dnia miesiąca. Ponieważ nów jest co 29½ dnia, chińskie miesiące kale