Jaś saksofonista na Festiwalu Jazzowym


Co roku, w październiku w Taichungu, ma miejsce Festiwal Jazzowy. W tym roku trwa od tydzień. Biorą w nim udział zespoły jazzowe nie tylko z Tajwanu, ale i spoza niego. Można posłuchać i dużych big bandów, i indywidualnych występów jazzmanów, i grup wokalnych.

Jaś od dłuższego czasu interesuje się jazzem. Gra świetnie na saksofonie. Chciał też spróbować swych sił w big bandzie jazzowym. W lecie był nabór do Taichung Youth Star Band. Po przesłuchaniach zostal wybrany do wzięcia udziału w tygodniowych warsztatach przygotowujących do występów na festiwalu jazzowym.
Nie było jednak łatwo - przez czas trwania warsztatów musiał przenieść się z Timem do Taichungu, gdyż zajęcia trwały cały dzień. Musiał też ... zmienić instryment - z saksofony altowego na barytonowe monstrum.


Przez cały wrzesień Star Youth Band miał raz w tygodniu występy, na które również trzeba było dojeżdżać do Taichungu. Zwieńczeniem zajęć z zespołem był występ na Taichung Jazz Festival.

Cała grupa wypadła wyśmienicie. Jasiek miał nawet małe solo, które zagrał świetnie. Jestem z niego bardzo dumna. Byle tak dalej, Jasiu!Jasia band to Star Youth Band grający 30.października o 20:00

Na próbie

Na próbieScena

SOLO!

Jaś z jednym z nauczycieli

Comments

  1. Gratulacje dla syna... Moj tez saksofonista ale bardziej początkujący.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Jasiek gra już jakiś czas, ale dopiero chyba półtora lub dwa lata temu nowy nauczyciel zainteresował go jazzem i od tego czasu widać, że pokochał grę na saksofonie. Na pianinie klasyka, a na saxie - jazz - taki ma podział :-)

      Delete

Post a Comment