Tydzień 34 - Prace porządkowe i gry

W zeszłym tygodniu był tzw. długi weekend - wolne od soboty do wtorku włącznie. Cztery dni! Nie za bardzo wpłynęło to na nasz rozkład zajęć. Poza tym, że mąż/tata był w domu, to nic się nie zmieniło, no może trochę więcej czasu spędziliśmy na dworze (przy domu) i zagraliśmy w kilka gier.

W poniedziałek przed południem, gdy nie było jeszcze za gorąco, cała rodzinka zajęła się sprzątaniem ogródka. Ania również dzielnie pomagała.
Po posprzątaniu dookoła domu, zajęłyśmy się z Anią balkonem - jej stary i niezbyt już używany stolik do zabawy piaskiem przeistoczyłyśmy w skrzynkę i posiałyśmy sałatę, koperek i coś tam jeszcze (ciekawa jestem czy coś nam z tego wyjdzie).


Był również czas na gry i zabawy. Nawet Jaś chętnie zagrał z Anią (kilka razy) w Memory. Ze mną Ania zagrała w Sylaby.A w dniu Święta Smoczych Łodzi Ania asystowała, gdy reszta rodzinki grała w mahjonga.


A lekcje? Były, były 😊

Matematyka
Trochę ćwiczeń z mnożenia i dzielenia z nudnej angielskojęzycznej książki, a także ćwiczenia z dzielenia z ciekawej polskojęzycznej książki.Chiński
Ciąg dalszy ćwiczeń z piątej lekcji oraz powrót do kaligrafii.

Angielski
Porozmawiałyśmy o zdaniach oznajmujących i pytających i o przymiotnikach.

Geografia
Czytanie map i powtórzenie.Lektury
Seria "Amelia Bedelia" wcale ni ejest taka łatwa dla dziecka dopiero poznającego język angielski, jednak Ania dzielnie przeczytała mi na głos tę książeczkę.Martynki nadal na topie.Książki Quentin Blake'a cieszą się również dużą popularnością (uwielbiam takie ilustracje).No i kolejne opowiadanie o Kubusiu Puchatku. Dopiero teraz zauważyłam, że mało było lekcji języka polskiego w zeszłym tygodniu. Hmmm chyba musimy coś tu zmienić.

Comments

 1. Świeny pomysł z piaskownica - warzywnikiem!!! Nasza tez stala zapomniana... I ja wynioslam na śmietnik :/ a teraz załuje bo bardzo mi sie podoba Wasz pomysl.
  Nasz balkon czeka zeby sie nim zajac i sie doczekac nie moze :)
  Buziaki!!! Udanego tygodnia!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Sama nie wiem skąd mi przyszedł do głowy taki pomysł. Mam nadzieję, że coś nam urośnie :)

   Delete

Post a Comment