Tydzień w Babel School - 9

W tym tygodniu poza lekcjami rozpoczęliśmy również przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. 

Jak mieszkałam w Polsce, to choinkę dekorowało się w Wigilię, tutaj jednak by dłużej cieszyć się świątecznym nastrojem, drzewko ubieramy trochę wcześniej. Tak więc wykorzystałam jedyny ładny, niedeszczowy dzień w  tygodniu by powiesić ozdoby i światełka na dworze. A jak już zaczęliśmy dekorować na zewnątrz, to i w domu również. 
Jak co roku mamy dwie choinki, jedna duża w "salonie", druga, mała, udekorowana jedynie ozdobami z Hama beads, w naszej klasie (więcej o naszych choinkach już wkrótce na blogu).


Odwiedziłyśmy także sklepy ze świątecznymi dekoracjami.


Rozpoczęliśmy świąteczne wypieki i robienie dodatkowych ozdób na choinkę.Poza bożonarodzeniowymi przygotowaniami Ania była zajęta uczeniem się o Włoszech (w ramach projektu Mali Podróżnicy). Pokażę tu jedynie kilka zdjęć by nie zdradzać jak ostatecznie wygląda Ani lapbook o Italii ( o tym również będę pisać wkrótce na blogu w oddzielnym wpisie).


A co robiła Ania ze "szkolnych" lekcji?

Matematyka

W tym tygodniu Ania zaczęła rozwiązywać zadania dla drugoklasistów z książeczki Matematyka bez problemów, poćwiczyła mnożenie i dzielenie, a także rozpoczęła drugą część Ćwiczenia z pomysłem dla drugoklasistów.

Język polski

W czasie pobytu w Polsce kupiłam książeczkę z ćwiczeniami z ortografii dla klas 1-3. Pierwsze ćwiczenia nie sprawiły Ani wielu problemów.
Kontynuujemy czytanie Elementarza.Język angielski

W tym tygodniu angielski był głównie ćwiczony przy robieniu projektu o Włoszech. Poza tym Ania zrobiła jedynie kilka ćwiczeń z pisowni 'double letters' i 'consonant digraphs'.
Język chiński

Jak co tydzień, ćwiczenie pisania  znaków. Zajęcia z przyrody w parku przy dawnej rezydencji Czang Kaj-szeka.Pomoc w kuchni

Robiłyśmy chleb (zapomniałam zrobić zdjęcie już po upieczeniu, za szybko został zjedzony).


Ania bardzo lubi myć naczynia


Lektury

Książeczki przeczytane mi na głos przez Anię:


Nadal kontynuujemy czytanie książek z zeszłego tygodnia:I tak minął Ani kolejny tydzień nauki.

Comments

 1. Bardzo wszechstronnie :) Ogrom pracy wykonany! Brawo! :)

  ReplyDelete
 2. Nieustannie mnie zachwycają: Twój zapał, pomysły i zdolności Ani.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Chciałabym bardzo wydłużyć dobę, bo mam tyle pomysłów i planów, realizujemy tylko małą część tego co bym chciała zrobić.

   Delete
 3. widzę, ile w tym Twojego serca - super!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ty też wkładasz całe serce w pracę ze swoimi dziećmi. Ściskam!

   Delete
 4. Pięknie! Brawo Ania! Śliczna choinka i cudowny lapbook!!! Czekam na Włochy. U nas opóźnienia, gdyby tylko doba była odrobinę dłuższa!!!

  ReplyDelete

Post a Comment