Stajenka w pudełku

Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, a więc jeszcze zdążę pokazać stajenkę, którą zrobiła Ania (z moją minimalną pomocą).
Gdy wyciągałam zakurzone i mocno "pachnące" stęchlizną pudła z ozdobami świątecznymi natknęłam się również na sporo niewykorzystanych w ubiegłych latach bożonarodzeniowych materiałów plastycznych. Między innymi na postacie ze stajenki do pokolorowania. W tym roku Ania jest już na tyle duża, że może sama ładnie pokolorować je i ułożyć w stajence.

Kilka dni wcześniej Ania pokolorowała Maryję, Józefa, Jezuska w żłobie, Trzech Królów, pasterzy i zwierzęta, anioła i gwiazdę.


Znalazłyśmy puste pudełko po butach, które Ania następnie pokolorowała, by wyglądało jak grota, w której przyszedł na świat Jezus. Potem trzeba było posmarować pudełko klejem by można było przymocować "sianko" i postacie.


Ania sklejała postacie by mogły stać:A następnie układała je w stajence. Za sianko posłużył nam papier  pocięty na wąskie paski, w który kiedyś była opakowana jakaś przesyłka (czego to ja nie przechowuję ...).


Dach stajenki również trzeba było posmarować klejem i obłożyć "siankiem". 
 

I stajenka gotowa! Uważam, że wyszła całkiem fajnie.


Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!
Merry Christmas!
聖誕節快樂!

Comments

  1. Piękna stajenka. W przyszłym roku może spapugujemy... :)

    ReplyDelete

Post a Comment