Projekt Zosi o krajach azjatyckichMinęło już sporo czasu od ostatniego większego projektu Zosi. 
Panna Zofia nie ma za bardzo czasu na zgłębianie zagadnień szkolnych, bo praca zarobkowa ją pociąga. (TUTAJ można poczytać więcej o edukacji domowej mojej licealistki - po angielsku).
Jednak przed wyjazdem do Nowej Zelandii Zosia spędziła kilka dni w domu na nauce. Udało się jej m.in. skończyć rozpoczęty kilka miesięcy wcześniej projekt o państwach azjatyckich. 

Celem projektu było zapoznanie się z różnymi formami rządów w krajach Dalekiego Wschodu, czyli krajach nie tak bardzo oddalonych od Tajwanu. Jednak Zosia nie poprzestała jedynie na tym:


W trakcie pracy

Projekt składa się z mnóstwa małych książeczek, w których zawarte są wiadomości o poszczególnych krajach azjatyckich. Na pierwszej stronie książeczki widnieje mapka konturowa i nazwa kraju:Po otwarciu książeczki widzimy flagę państwową oraz liczbę ludności i gęstość zaludnienia:Na następnych stronach znajdziemy wiadomoścci o oficjalnych językach, religiach a także wartości produktu krajowego nominalnego w przeliczeniu na jednego mieszkańca (po polsku brzmi to strasznie skomplikowanie :-) ).Z ostatnich stron dowiemy się o ustroju w danym kraju, a także o głównych partiach politycznych.Poza powyższymi informacjami Zosia dodała do projektu więcej wiadomości o języku (z jakiej grupy językowej pochodzi), jak i o typie rządów. Te informacje zaznaczone są odpowiednimi kolorami.

A tak prezentuje się projekt Zosi w pełnej okazałości:Ciekawa jestem jaki projekt wymyśli sobie jako następny ...

Comments

  1. Replies
    1. Ona lubi takie wielkie projekty :-) Ma już kilka na swoim koncie.

      Delete
  2. O rany. Można by się wiele od Zofii nauczyć!

    ReplyDelete

Post a Comment