Scrabble Junior po polsku

Ania wchodzi w wiek, kiedy można grać z nią w coraz to "poważniejsze" gry planszowe. Cieszę się z tego niezmiernie, bo gier ci u nas dostatek.
Dzisiaj wybrałam polską wersję Scrabble Junior. Gra ta ma dwa stopnie trudności na dwustronnej planszy. Trudniejsza wygląda jak zwykła plansza scrabble, a ta łatwiejsza ... jak już wypełniona krzyżówka.


Każdy z graczy losuje z woreczka pięć liter i po kolei kładzie dwie z nich na krzyżówkowej planszy zaczynając od pierwszej litery dowolnego wyrazu. Następna osoba dokłada kolejne litery pamiętając, że może je położyć tylko jeśli poprzednia litera znajduje się już na planszy. Po ułożeniu ich dobieramy litery z woreczka (by zawsze mieć pięć). Jeśli nie możemy dołożyć żadnej z naszych liter, możemy jedną lub dwie wymienić na inne.Gracz, który położy ostatnią literę w wyrazie, dostaje żeton-punkt. Wygrywa ten, kto ma najwięcej żetonów-punktów.


Ani gra się bardzo podobała i ku mojemu zdumieniu potrafiła przeczytać większość wyrazów (nawet tych z polskimi literami - ś, ć, ń, ł). 

A kto wygrał? Ania!

Comments