Monday, November 2, 2015

Jaś saksofonista na Festiwalu Jazzowym


Co roku, w październiku w Taichungu, ma miejsce Festiwal Jazzowy. W tym roku trwa od tydzień. Biorą w nim udział zespoły jazzowe nie tylko z Tajwanu, ale i spoza niego. Można posłuchać i dużych big bandów, i indywidualnych występów jazzmanów, i grup wokalnych.

Jaś od dłuższego czasu interesuje się jazzem. Gra świetnie na saksofonie. Chciał też spróbować swych sił w big bandzie jazzowym. W lecie był nabór do Taichung Youth Star Band. Po przesłuchaniach zostal wybrany do wzięcia udziału w tygodniowych warsztatach przygotowujących do występów na festiwalu jazzowym.
Nie było jednak łatwo - przez czas trwania warsztatów musiał przenieść się z Timem do Taichungu, gdyż zajęcia trwały cały dzień. Musiał też ... zmienić instryment - z saksofony altowego na barytonowe monstrum.


Przez cały wrzesień Star Youth Band miał raz w tygodniu występy, na które również trzeba było dojeżdżać do Taichungu. Zwieńczeniem zajęć z zespołem był występ na Taichung Jazz Festival.

Cała grupa wypadła wyśmienicie. Jasiek miał nawet małe solo, które zagrał świetnie. Jestem z niego bardzo dumna. Byle tak dalej, Jasiu!Jasia band to Star Youth Band grający 30.października o 20:00

Na próbie

Na próbieScena

SOLO!

Jaś z jednym z nauczycieli

2 comments:

  1. Gratulacje dla syna... Moj tez saksofonista ale bardziej początkujący.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Jasiek gra już jakiś czas, ale dopiero chyba półtora lub dwa lata temu nowy nauczyciel zainteresował go jazzem i od tego czasu widać, że pokochał grę na saksofonie. Na pianinie klasyka, a na saxie - jazz - taki ma podział :-)

      Delete