Skip to main content

Tydzień 41 - Upał nie do zniesienia

Wiem, wiem nic tylko narzekam na upał, ale naprawdę przy 36-38C w cieniu nie da się myśleć! I na dodatek nie da się spędzać dużo czasu na dworze. Nawet po dwóch godzinach na basenie mam już szczerze dosyć.  Ani niby upał nie przeszkadza, ale przeraźliwie się poci.

Oczywiście byliśmy na basenie, trzy razy! Po lekcji pływania jest czas na zabawę z Jasiem.W sobotę (po Ani gimnastyce) spotkaliśmy się z innymi rodzinami uczącymi dzieci w domu. Spotkanie było zorganizowane przez naszych dobrych znajomych z USA, rodzinę tajwańsko-amerykańską. Cała rodzinka gra na instrumentach smyczkowych - Shu-Yi i jej córki, Euna i Lydie, na wiolonczelach, tata Alex na kontrabasie. Za każdym razem jak przylatują w odwiedziny na Tajwan, organizują mały recital, w czasie którego chętne dzieci mogą się wykazać swoim talentem muzycznym. Tym razem Jaś nie chciał grać, ale wysłuchaliśmy kilkorga innych dzieci.

Muzykalna rodzinka z Teksasu.

Po koncercie pojechaliśmy do szkoły Tima i po Jasia na piłkę nożną. Tak dobrze leżało mi się na zielonej trawce przy rzece, gdzie Jaś kopał piłkę, że nie zrobiłam żadnego zdjęcia Ani biegającej za piłką. Mam za to zdjęcia sprzed szkoły Tima, gdzie chyba zawitała już jesień (chociaż temperatury nadal bardzo letnie).Jak widzicie sobota była wypełniona po brzegi. W niedzielę z kolei pojechaliśmy tylko na lotnisko odwieźć Tima, a resztę dnia spędziliśmy w domu. Zagraliśmy m.in. w Mikado i bierki. Obie gry są do siebie bardzo podobne, ale nam dużo bardziej podobają się przedpotopowe bierki.
A co z lekcjami? Były, były ...

Matematyka
Ania skończyła trzecią część ćwiczeń "Matematyka z pomysłem" do drugiej klasy.
Zrobiła również trochę zadań powtórzeniowych. Przypomniała sobie również liczby rzymskie.
Polski
Kilka stron z "Ćwiczenia z pomysłem" - trochę o przymiotnikach, zapisywaniu i różnych formach imion, a także o znakach drogowych (które są inne niż na Tajwanie).


Angielski
Sporo tego było, głównie ćwiczenia o rzeczownikach, ale także trochę ortografii (pisownia sight words). Karty pracy wydrukowane ze strony education.com.Przybyły również nowe kartki o rzeczownikach do zeszytu interaktywnego z gramatyki:


Chiński
Same zadania powtórzeniowe. Coś kiepsko ostatnio idzie Ani tworzenie zdań z określoną strukturą gramatyczną.Na zakończenie tygodnia porozmawiałam z Anią o Korei i dałam jej do pokolorowania mapkę Azji  A dlaczego akurat Korea? Bo tam poleciał tata Ani 😀


Niestety w książeczce "Mapy do kolorowania - z kredkami dookoła świata" jest błąd. Rudawka malajska nie występuje na Tajwanie, a w Tajlandii i częściej jest nazywana latającym lisem niż latającym psem.Comments

 1. Wow! Jak dużo robiliście! Jak zwykle jestem pod wrazeniem 😍 A temperatur zazdroszcze 😜

  ReplyDelete
  Replies
  1. Robiłybyśmy jeszcze więcej, gdyby nie Jasiek, któremu też muszę sporo czasu poświęcić.
   Ja nie mogę już doczekać się jesieni!

   Delete

Post a Comment

Popular posts from this blog

Animals Classification Lapbook

Last week Jaś has been very busy working on the animal classification lapbook. Lately it's been very difficult to get him interested in doing any kind of project, but to my surprise he has finished this lapbook in just a few days! I am really proud of him.

I used a ready lapbook template from the wonderful Homeschool Share website, but I asked Jaś to writ all the information in his own handwriting instead of just printing the prepared text.

Here are the photos of his lapbook:
Czworokąty - lapbook

Niedawno pisałam o Jasia lapbooku o TRÓJKĄTACH.
Teraz czas na pokazanie naszego lapbooka o CZWOROKĄTACH. Taka forma uporządkowania wiadomości geometrycznych bardzo Jaśkowi odpowiada. Wszystko jest przedstawione jasno i przejrzyście. No i zawsze można wrócić do takiego lapbooka, otworzyć go i przypomnieć sobie co nie co.

Japonia Ani - Japan by Ania

Prace nad projektem o Japonii Ania rozpoczęła równo miesiąc temu. W ciągu tego czasu przeczytała kilka książek o kraju Kwitnącej Wiśni, nauczyła się wielu japońskich słówek i poznała wiele ciekawostek o Japonii.