Tydzień 40 - Powrót do Dzienniczka, Red Room itp

Upał nie do wytrzymania, 36C w cieniu. Najlepiej cały czas siedzieć w basenie, ale niestety jest to niemożliwe. W zeszłym tygodniu udało nam się spędzić jedynie dwa popołudnia w wodzie.


Dodatkową atrakcją była sobotnia zabawa w Red Room. Co dwa miesiące Red Room otwiera swoje podwoje dla dzieci i młodzieży zainteresowanej występami na scenie, przed publicznością. Cała trójka - Zosia, Jaś i Ania - występowali tam wiele razy (pisałam o tych występach TUTAJ). Tym razem Ania sama nie występowała, ale podziwiała występy innych dzieci. Dzieci miały również okazję pobawić się farbami.W ciągu ostatniego tygodnia zagraliśmy również w kilka gier planszowych, m.in. w "Poznaję Polskę" i "Omnibus" (obie gry są wydawnictwa Zielona Sowa).
A jakie lekcje zostały zrobione?

Matematyka
Wróciłyśmy do polskich ćwiczeń z książeczki "Matematyka bez problemów".


Angielski
Ania zrobiła sporo ćwiczeń, głównie z czytania ze zrozumieniem.
Chiński
Nic nowego - pisanie, ćwiczenia, ćwiczenia, pisanie. Niestety chiński trzeba cały czas ćwiczyć, bardzo łatwo zapomina się znaki. Trzeba pisać i pisać i pisać.

Polski
Poza czytaniem, przepytałam Anię z liczby pojedynczej i mnogiej niektórych wyrazów oraz pisowni warzyw i owoców.Dzienniczek
Dawno Ania nic w nim nie pisała. Stał sobie cicho na półce, aż w końcu wpadł mi w oko i ... poprosiłam Anię o uzupełnienie w nim kilku wpisów. (Dla ścisłości - Ania najpierw mi dyktuje, co chciałaby napisać, ja zapisuję to na brudno, a następnie Ania przepisuje. Nie widzę zbytniego sensu w pisaniu z błędami "na lekcji", jak Ania sama sobie gdzieś coś pisze, to może pisać jak chce, ale jak robi to "na lekcji", to wymagam porządnego pisma i poprawnej ortografii.)

O Tajwanie
Kontynuowałyśmy czytanie o aborygenach i robienie ćwiczeń z muzealnej książeczki.W ciągu tygodnia Ania była również na cotygodniowej lekcji muzyki i gry na pianinie, a także na gimnastyce.

Comments

 1. Wow to dopiero upały!!! U nas też ciepło ale nie aż tak :) bardzo mi sie podoba nowy wyglad bloga!!!
  Ania slicznie pisze w dzienniczku!!!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Te upały to rozum odbierają! I pomyśleć, że będzie tak do października ...
   Cały czas pracuję nad nowym układem bloga i zupełnie nowy blog (nie edukacyjny) jest również w planach.

   Delete
  2. Oooo 😀 Czekam na odsłone!!! 😍

   Delete

Post a Comment