Czytelnia Ani 4

Tyle książek, tak mało czasu ...
Lektur Ani ciąg dalszy.

The Whales' Song

Dyan Sheldon
ilustracje: Gary BlythePiękna poetycka opowieść ukazująca bogactwo otaczającej nas przyrody. Czy wieloryby rzeczywiście śpiewają? Mała Lilly wierzy w to całym sercem i czeka na ten moment z utęsknieniem.

The Sun, the Wind and the Rain

Lisa Westberg Peters
ilustracje: Ted RandW dwóch równoległych opowiadaniach przedstawiony został proces powstawania gór. Geologia dla maluchów została tu uproszczona i zilustrowana dla najmłodszych czytelników.

The Year in the City

Kathy Henderson
ilustracje: Paul HowardDwanaście miesięcy w mieście opisanych i zilustrowanych w zabawny sposób. Każdy miesiąc jest inny, w każdym dzieje się co innego, inna jest pogoda, ludzie mają inne zajęcia.  O każdej porze roku miasto tętni życiem.


The Woman Who Saved Things

Phyllis Krasilovsky
ilustracje: John Emil CymermanAutorka porusza problem dotykający całkiem sporą grupę starszych osób - zbieractwo. Babcia, bohaterka opowiadania, próbuje pozbyć się mnóstwa niepotrzebnych rzeczy przed przyjazdem rodziny syna. Nie udaje się to jej jednak, a po wyjeździe rodziny jeszcze więcej bezużytecznych rzeczy pojawia się w domu.
Opowiadanie to może być dobrą okazją do porozmawiania z dzieckiem o tym co należy trzymać, a czego można się pozbyć i dlaczego.


Paddington and the Grand Tour

Michael Bond
ilustracje: R.W. Alley
Chyba każdy zna książeczki o uroczym misiu Paddingtonie. My mamy ich kilka i Ania zakochała się w misiu z Peru chyba bardziej niż w Kubusiu Puchatku. W tym opowiadaniu Paddington, przez przypadek, występuje w roli przewodnika po Londynie. Zabawna historyjka z, pięknymi jak zawsze ilustracjami.

I po polsku:
Martynka poznaje muzykę

Gilbert Delahaye
ilustracje: Marcel Marlier
tłumaczenie: Wanda ChotomskaMartynka spotyka się z córką koleżanki swojej mamy. Iza gra na wiolonczeli i z radością tłumaczy Martynce tajniki muzyki. Dziadek Izy, również muzyk, odkrywa w Martynce zdolności muzyczne i proponuje jej rodzicom by wysłali ją na zajęcia z muzyki. Martynka od razu zaczyna wyobrażać sobie jaką wspaniałą wiolonczelistką zostanie. 

Comments

 1. A czy mogłabym prosić o filmy, które w tym wieku oglądał Jasio? Brakuje mi bardzo filmów dla chłopców, w których bohater przechodzi jakąś przemianę wewnętrzną, staje się lepszy, silniejszy, trafia na mistrza itd. U nas tylko "Jak wytresować smoka".

  ReplyDelete
  Replies
  1. Szczerze powiedziawszy to dzieciaki prawie nie oglądają filmów. Jedyne filmy, które oglądali to serie Był sobie człowiek, Było sobie życie itd., programy TV publicznej dla dzieci, filmy o sławnych ludziach i przyrodnicze. I to wszystko :-)

   Delete
 2. To jest myśl! Chyba muszę uderzyć w filmy o sławnych ludziach. Jeśli znajdę takie zrozumiałe dla 6-latka. Dzięki:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. My mamy wspaniałą serię angielskojęzyczną, ale wydaną jedynie na Tajwanie. Jest też seriaByli sobie wynalazcy i Byli sobie podróżnicy.

   Delete

Post a Comment