Tydzień 33 - Plaża, rzeźby z piasku i lekcje

W tym tygodniu Ania znowu spędziła sporo czasu poza domem. 

W poniedziałek została poproszona o przyjechanie do szkoły, w której jest zarejestrowana, by napisać test Raven's Coloured Progressive Matrices. Wyników pewnie nie poznamy, bo chyba jest to test do celów statystycznych jedynie. Zosia, jak była w pierwszej klasie, to rozwiązała ten teścik bardzo dobrze i zaproponowano jej uczestnictwo w zajęciach dla uzdolnionych dzieci, ale ... okazało się, że jej chiński nie był wtedy jeszcze zbyt dobry, więc z zajęć nie skorzystaliśmy.

We wtorek wybrałam się z dziećmi nad morze. Najpierw pojechaliśmy na plażę Fulong 福隆 obejrzeć festiwal rzeźb z piasku, a potem na pobliską plażę "Złotych Piasków" 金沙灣polenić się. W piątek kolejna wycieczka do Ogrodu Botanicznego na lekcję przyrody. Ania mogła między innymi zobaczyć pisklęta kurki wodnej i podziwiać piękne lotosy:Po lekcji przyrody pojechałyśmy wysłuchać co Zosia i jej koleżanka mają do powiedzenia o tym jak spędziły miniony rok - po ukończeniu edukacji domowej. Zosia mówiła o swojej pasji, czyli narciarstwie, a jej koleżanka o ... straconym czasie na uniwersytecie. 

W sobotę Ania miała zajęcia z gimnastyki, a po południu bawiła się z małą Blanką, która przyjechała do nas w odwiedziny z Polski. 


W niedzielę po Mszy po drodze do domu wstąpiliśmy do kilku sklepów, m.in na targ kwiatowy by kupić ziemię do kwiatków, którą zamierzamy wkrótce wykorzystać. A do czego? O tym już wkrótce na blogu.

Co jednak ze "szkolnymi" lekcjami?

Matematyka
Niewiele zostało zrobione z matematyki, jedynie kilka zadań o mierzeniu.Chiński
Powtórzenie pierwszych czterech lekcji z podręcznika, ćwiczenia ze słownikiemAngielski
Powtórzenie pisowni liczby mnogiej i inne zadania.
Dzienniczek
Starałam się namówić Anię by coś narysowała, ale niestety nie chciała. Takie to dziecko - woli pisać niż rysować.


Gry Komputerowe
Po dłuuugiej przerwie Ania usiadła przed komputerem. Pokazałam jej nową grę, która ostała się jeszcze z czasów gdy Zosia była mała - Jump Start gr.2.


Lektury
W zeszłym tygodniu Ania zażyczyła sobie bym jej ponownie przeczytała "Martynki". Dokończyłyśmy również czytać opowiadania o Kubusiu Puchatku.
Comments