Spacer w Nowym Roku

Ogród Botaniczny Erbazi w Ankang 
安康二叭子植物園

Nowy Rok Chiński to ponadtygodniowe wakacje dla większości Tajwańczyków. Wszyscy gdzieś się ruszają, jadą do rodziny, odwiedzają znajomych, wyjeżdżają za granicę. My natomiast zostajemy w domu i nie za bardzo chce nam się gdziekolwiek ruszać.
Piękna pogoda wygoniła nas jednak z domu i pojechaliśmy do pobliskiego ogrodu botanicznego. Właściwie nazwa "ogród botaniczny" 植物園 zupełnie nie pasuje do tego parku. Jak zobaczycie na zdjęciach poniżej, jest to całkiem dziki i zarośnięty park, gdzie ścieżki urywają się i donikąd nie prowadzą. W parku tym są również miejsca kempingowe i stanowiska do grillowania.

Nasz spacer, a właściwie wspinaczkę górską zaczęliśmy przy wejściu z osiedla Daguan 達觀社區, skąd również rozciąga się taki widok:


Początek trasy:


Oznaki wiosny:
Powoli szlak stawał się coraz bardziej zarośnięty: 
Na koniec zrozumieliśmy dlaczego tak niewiele osób korzysta z tego szlaku. Okazało się, że dolne wejście jest zatarasowane. W lecie zeszłego roku, w czasie któregoś z tajfunów, osunęła się tam ziemia i zniszczyła dolną część szlaku.
Droga powrotna do samochodu prowadziła pod górę, ale wyasfaltowaną ulicą. Słońce przygrzewało, pić i jeść nam się chciało. Pod koniec wycieczki wpadliśmy na znajomą, która również przyjechała do Erbazi pooddychać świeżym powietrzem.

Comments

Post a Comment