Tydzień 22 - W Japonii i na Tajwanie

Wróciliśmy do domu. Równo miesiąc spędziliśmy w krainie śniegu i nart. Teraz nadszedł czas powrotu do codzienności (jeśli można tak nazwać czas przez nas spędzany na Tajwanie).

Ostatni dzień na nartach był pochmurny i chłodny, ale i tak jeździło się wspaniale! Starsze dzieci urządziły sobie zawody, a ja z Anią dzielnie kibicowałyśmy.

DZIENNICZEK
W ciągu ostatnich dni Ania nie miała ani matematyki, ani polskiego, angielskiego czy chińskiego, skoncentrowałyśmy się na dokończeniu dzienniczka z wyjazdu do Japonii, by móc go pokazać w szkole.


Z moja pomocą Ania zrobiła również okładkę.


LEKTURY
Po powrocie na Tajwan, Ania w końcu mogła mi coś poczytać, po angielsku i po chińsku:
W KUCHNI
W piątek dzieci zrobiły nam niespodziankę i upiekły wspólnie ciastka:RELIGIA + HISTORIA + WYCIECZKA
W niedzielę po Mszy Św. wybraliśmy się na zwiedzanie ... cmentarzy. Nie wiem czy Ania coś zapamięta z lekcji historii, którą dał dzieciom Tim, ale może choć troszeczkę będzie pamiętać wygląd grobów różnych wyznań. Odwiedziliśmy nie tylko tradycyjne groby tajwańskie, ale również groby muzułmańskie i chrześcijańskie. Największe jednak wrażenie zrobiły groby opuszczone, przez nikogo nie odwiedzane. (Ale o tym w oddzielnym wpisie.)


  RELIGIA + PLASTYKA
Po powrocie do domu kontynuowałyśmy temat religii, ale tym razem naszej, katolickiej. Przeczytałam dzieciom jeszcze raz o dzisiejszej Ewangelii i pokazałam Ani jak zrobić pracę plastyczną z nią związaną. Pomysł na tę pracę zaczerpnęłam ze strony mojej przyjaciółki Doroty Cichockiej, Kredkami do Nieba.

Comments

Post a Comment