Puli 埔里 i Karpi Staw 鯉魚潭

W czasie naszego pięciodniowego pobytu w centralnej części Tajwanu, odwiedziłyśmy również (piszę o nas, trzech dziewczynach) koleżankę Zosi, Huijie 慧潔, która mieszka w Puli 埔里.
Przeprowadziła się tam wraz z rodziną niedawno i Zosia nie miała jeszcze okazji jej odwiedzić. Dziewczyny są w tym samym wieku.
Obie były uczone w domu.
Obie są bardzo wygadane i znane w społeczności homeschoolingowej (i nie tylko). 
Obie w tym roku w wakacje były same w USA :-) 
Obie dostały propozycję studiowania na tym samym uniwersytecie, ale ... Zosia propozycji nie przyjęła, a Huijie (pod presją rodziców) przyjęła. Teraz zdradziła nam, że wcale nie zamierza tam długo studiować, ma ciekawsze rzeczy do roboty.Tak więc spotkałyśmy się z Huijie i pojechałyśmy razem do włoskiej restauracji (prowadzonej przez Włocha "in the middle of nowhere") na lunch. A następnie na wzgórze, z którego rozciągał się widok na Puli i z którego startowały paralotnie. 

Wstąpiłyśmy również przywitać się z rodzicami Huijie. Jej Tata jest pastorem w kościele prezbiteriańskim. Posiedziałyśmy, porozmawiałyśmy i poszłyśmy na spacer dookoła jeziorka o poetyckiej ;-) nazwie Karpi Staw. 

Kościół, który widać po środku zdjęcia to właśnie prezbiteriański kościół taty Huijie.
Za nim góruje centrum buddyjskie.Z Puli już blisko do Cingjing Farm 情景農場, nad jezioro Sun Moon 日月潭 i do parku Formosan Aboriginal Culture Village 九族文化村. Będziemy musieli się kiedyś jeszcze raz wybrać w te miejsca. Tak dawno tam nie byliśmy ...

Comments