Skip to main content

Trójkąty - lapbook

Geometria - nie wszyscy kochają ją tak jak Zosia. 
Czasami, by zrozumieć o co w geometrii chodzi, trzeba wszystko sobie poukładać w głowie (i na papierze) i zapisać w jednym miejscu. Tak też zrobiliśmy z Jasiem, któremu myliły się trójkąty równoramienne i równoboczne, a wysokości z dwusiecznymi kątów.

Napisałam i wydrukowałam Jasiowi karteczki z własnościami trójkątów. Jaś z kolei narysował i opisał trójkąty i przyporządkował im odpowiednie własności. W ten sposób powstał lapbook o trójkątach:
Comments

Popular posts from this blog

Animals Classification Lapbook

Last week Jaś has been very busy working on the animal classification lapbook. Lately it's been very difficult to get him interested in doing any kind of project, but to my surprise he has finished this lapbook in just a few days! I am really proud of him.

I used a ready lapbook template from the wonderful Homeschool Share website, but I asked Jaś to writ all the information in his own handwriting instead of just printing the prepared text.

Here are the photos of his lapbook:
Matematyka - zbiory

Trochę matematyki w wakacje.

Japonia Ani - Japan by Ania

Prace nad projektem o Japonii Ania rozpoczęła równo miesiąc temu. W ciągu tego czasu przeczytała kilka książek o kraju Kwitnącej Wiśni, nauczyła się wielu japońskich słówek i poznała wiele ciekawostek o Japonii.