Skip to main content

Trójkąty - lapbook

Geometria - nie wszyscy kochają ją tak jak Zosia. 
Czasami, by zrozumieć o co w geometrii chodzi, trzeba wszystko sobie poukładać w głowie (i na papierze) i zapisać w jednym miejscu. Tak też zrobiliśmy z Jasiem, któremu myliły się trójkąty równoramienne i równoboczne, a wysokości z dwusiecznymi kątów.

Napisałam i wydrukowałam Jasiowi karteczki z własnościami trójkątów. Jaś z kolei narysował i opisał trójkąty i przyporządkował im odpowiednie własności. W ten sposób powstał lapbook o trójkątach:
Comments

Popular posts from this blog

Animals Classification Lapbook

Last week Jaś has been very busy working on the animal classification lapbook. Lately it's been very difficult to get him interested in doing any kind of project, but to my surprise he has finished this lapbook in just a few days! I am really proud of him.

I used a ready lapbook template from the wonderful Homeschool Share website, but I asked Jaś to writ all the information in his own handwriting instead of just printing the prepared text.

Here are the photos of his lapbook:

Jaś adding the finishing touches to the lapbook cover: Lapbook cover: The inside of the lapbook: Inside 'Classifying Living Things': Animals with and without backbones are called:  Inside 'What are the four main Invertebrate Classes?': Inside 'What are the five Vertebrate Classes?': Mollusk characteristics Annelid characteristics: Arthropod characteristics: Echinoderm characteristics: Fish characteristics: Reptile characteristics: Booklet with bird characteristics: A few words about mam…

Pszczółka z rolki

Coraz rzadziej piszę tu o tym co robimy w domu, a coraz częściej o naszych wycieczkach i odkrywaniu przyrody. Dzisiaj jednak pokażę Wam co takiego kilka dni temu zrobiła Ania.

Kilka tygodni temu dotarła do nas w końcu książka Piotra Sochy pt. "Pszczoły". Od razu zabrałyśmy się do czytania. Jest to ślicznie wydana przez Wydawnictwo Dwie Siostry książka-album o wszystkim co związane jest w pszczołami. Lektura tej książki to dopiero początek naszego poznawania pszczół. 

Oto pierwsza praca Ani związana z pszczołami:

Potrzebne materiały:

rolka po papierze toaletowymżółty papierczarny papierzielony papierbłękitny papier lub przezroczysta kalkakwiatki - naklejkiprzyklejane oczynożyczkiklejczarny flamaster


Przycinamy kawałek żółtego papieru i oklejamy nim rolkę:


Przycinamy trzy paski czarnego papieru o przyklejamy je jako paski pszczółki:

Teraz kolej na skrzydełka i czułki:


Przyklejamy lub rysujemy oczy i buzię-uśmiech:

Na koniec przyklejamy naszą pszczółkę na łączce:

I gotowe:Pomysł zaczerpn…

Czworokąty - lapbook

Niedawno pisałam o Jasia lapbooku o TRÓJKĄTACH.
Teraz czas na pokazanie naszego lapbooka o CZWOROKĄTACH. Taka forma uporządkowania wiadomości geometrycznych bardzo Jaśkowi odpowiada. Wszystko jest przedstawione jasno i przejrzyście. No i zawsze można wrócić do takiego lapbooka, otworzyć go i przypomnieć sobie co nie co.