Pytaki - gra dla całej rodziny

W czasie naszego ostatniego pobytu w Polsce dostaliśmy od znajomych (dzięki Agnieszko!) bardzo fajną grę, Pytaki


Kilka dni temu w końcu udało nam się w nią zagrać. (Wiecie jak to jest  - 1000 innych spraw na głowie i granie w planszówki zostaje spychane i odkładane na kiedy indziej). Jasiek po kolacji po prostu wyjął grę i położył ją na jeszcze niesprzątniętym stole. No i musieliśmy zagrać ...

Jest to gra dla całej rodziny, od maluchów przez starszaków po dorosłych. A nawet powiedziałabym, że im więcej pokoleń gra, tym zabawniej i ciekawiej. Jest jednak jeden warunek - najlepiej gdy grające osoby są ze sobą spokrewnione (lub też znają się od wieków).

Gra w Pytaki polega na losowaniu dla siebie pytań i odpowiadaniu na nie. 
Powiecie "Co w tym fajnego?! Zadawać sobie samemu pytania? Eee tam!" A jednak ... pytania są różne różniste - takie o Tobie samym i takie o innych członkach rodziny. 
Jak więc widzicie pytania są proste, ale ... niektóre wymagają wiedzy o innych członkach rodziny. 

Na karteczkach są też polecenia rzucenia specjalną kostką uczuć. Dla dzieci (i nie tylko) ważne jest by umieć nazwać to co się czuje i dlaczego tak się czujemy.


Do kostki uczuć są również karty podpowiedzi:Ponadto w pudełku znajdziemy również notesik, ołówek, kostkę i pionek. 


Notesik i ołówek możemy wykorzystać do zapisywania zapisania sobie odpowiedzi, które są dla nas ważne (np. o czym ktoś marzy). Kostka i pionek moga przydać się przy innych wariantach gry, o których możemy poczytać w instrukcji lub które możemy sami wymyślić.Grając w Pytaki możemy się dowiedzieć czegoś nowego o naszych dzieciach, a dzieci o nas, Nie często w rodzinie zadajemy tego typu pytania, jakoś nie ma na to okazji, Grając jednak w Pytaki mamy szansę poznać się bliżej. 

Gra ta na pewno przyda się w rodzinach wielojęzycznych. Pytania są proste, a i odpowiedzi na nie mogą być udzielone prostym językiem. Polecam!

Miłej zabawy!


Comments