Owocowe video - pitaja

Kolejny egzotyczny owoc, który jest bardzo popularny na Tajwanie to ... pitaja.
Szczerze powiedziawszy dopiero w dniu filmowania dowiedziałam się jak się ten owoc nazywa po polsku. W naszej rodzinie zawsze używamy chińskiej nazwy, która jest dużo bardziej ... poetycka, bo w tłumaczeniu oznacza "smoczy owoc".
Zapraszam na instruktaż obierania pitai (czy pitaji?):


Niestety nie miałam w domu pitai o fioletowym miąższu, która jest według mnie bardziej soczysta i słodka, ale też dużo mniejsza (a może dlatego jest mniejsza, że ta którą dostajemy rośnie u mojego teścia na dachu i jest w pełni "organiczna"?).

Znalazłam zdjęcie już obranej fioletowej pitai, spójrzcie jaki ma niesamowity kolor!


Comments

 1. Replies
  1. Obawiam się, że te sprzedawane w Polsce nie będą tak słodkie i pyszne jak te tutaj :-)

   Delete
 2. Kiedyś spróbowaliśmy, choć nie wiedziałam, że się tak ładnie obiera - obrałam, jak ziemniaka:) Ale zaniechaliśmy go, bo był właściwie w ogóle bez smaku - słodka woda, coś w tym rodzaju. Takiego z fioletowym miąższem nie widywałam w ogóle w polskich sklepach i nie wiem, jak wygląda. A inne Wasze:) owoce i warzywa? Będzie jeszcze o nich?

  ReplyDelete
  Replies
  1. No właśnie, egzotyczne owoce sprzedawane w Polsce nie zawsze smakują tak jak powinny.
   Zosia robi całą serię filmików o owocach tajwańskich. Tutaj jest filmik o bananach japońskich http://ourbabelschool.blogspot.tw/2014/09/owocowe-video-japonskie-banany.html
   a tu o mango http://ourbabelschool.blogspot.tw/2014/09/owocowe-video-mango.html
   Będzie jeszcze o pomelo, guawie, woskowych jabłkach i ... głowie buddy ;-) Na filmowanie niektórych z nich musimy jednak poczekać na odpowiedni sezon.

   Delete
  2. Zajrzałam do Was dopiero teraz - dziekuję za piękne zdjęcie fioletowej pitai - wygląda jak sztucznie zabarwiona! Z oglądaniem pozostałych filmików poczekam, aż dziatwa wróci z instytucji kształcących:)

   Delete

Post a Comment