Nasze zapiski historyczno-świąteczne

Czy czytaliście wcześniejszy wpis? Ten o "codziennych" wpisach do dzienniczka? Jeśli nie, to zapraszam!

Tym razem chciałabym Wam pokazać jak moje dzieci opisują wydarzenia historyczne lub też świąteczne w swoich dzienniczkach/kronikach. Oczywiście bierzemy pod uwagę zarówno historię Polski jak i Tajwanu, a także historie rodzinne, święta polskie jak i tajwańskie. Inaczej przecież być nie może, jak by nie było, jesteśmy rodziną wielokulturową :-) .

WPISY O HISTORII

Zacznijmy od historii rodzinnej - dziewięcioletnia Zosia w czasie jednego z pobytów w Polsce przeprowadziła wywiad z Babcią i spisała go w swoim dzienniczku. Oto fragment:


Jaś (7 lat) interesuje się z kolei II Wojną Światową. Z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego zrobił w swojej kronice taką stronę:


Wkleił również pamiątki z "przedstawienia podwórkowego", na którym był dzień wcześniej:


Nie tak odległa historia rownież jest dla dzieci (Zosia - 11, Jaś - 6) bardzo ciekawa. W czasie wizyty w Gdańsku musieliśmy obowiązkowo zwiedzić wystawę "Droga do Wolności". Zosia w dzienniczku zamieściła broszurkę z wystawy, kilka zdjęć i kartkę na mięso :-)


Rysunek Jasia (7) upamiętniający wizytę (nie mogę znaleźć lepszego słowa) w obozie koncentracyjnym w Majdanku.WPISY ŚWIĄTECZNE

Jakże różne mogą być wpisy o tych samych świętach! Zosia (10 lat) napisała swego rodzaju wywiad z samą sobą na temat Bożego Narodzenia, a Jaś (7 lat) zrobił kolaż (pod prezentami napisał co dostał).Jak widać na następnym zdjęciu, często trzy języki są mieszane w jednym wpisie:


Zosia-reporterka (9 lat) napisała  o Dniu Dziecka, które w Polsce i Tajwanie wypada w innych dniach.


Następny wpis będzie o pisaniu dzienniczka, będącego relacją ze zwiedzania nowych miejsc, wystaw i muzeów. Zapraszam.

Comments