Książki o zimie i Bożym Narodzeniu

Chciałam podzielić się z Wami naszą zimowo-bożonarodzeniową biblioteką. W tym wpisie przedstawię książki w języku polskim, a w kolejnym książki po angielsku i po chińsku.

Wiem, że już po Świętach, ale przecież książki czyta się cały rok. Prawda?

A więc zaczynajmy.

Nasza ulubiona książeczka, czytamy ją co roku. Do książeczki dołączony jest plakat, na który przez wszystkie dni Adwentu dokleja się rysunki postaci biblijnych, o których jest mowa w książeczce.
 Księga Bożego Narodzenia jest u nas już od wielu lat. Z niej to dowiadujemy się jak świętuje się w innych krajach, jakie potrawy można znaleźć na tamtejszych stołach i kiedy dostaje się prezenty.Bajki Św. Mikołaja to zbiór wierszyków i opowiadań dla najmłodszych.Następna książka to pięknie opisana historia pomagającego biednym ludziom biskupa Mikołaja.Historia Bożego Narodzenia opowiedziana w przystępny sposób, prostym językiem.Opowieść Wigilijna Dickensa dla najmłodszych:Pięknie ilustrowana opowieść o dziewczynce z Nazaretu szukającej domu dla małego osiołka. Oboje  docierają do stajenki w Betlejem gdzie spotykają nowonarodzonego Zbawiciela.To wszystkie książki o Świętach Bożego Narodzenia jakie mamy po polsku. Kolekcja ta dawno nie była uzupełniana, a szkoda. Na pewno teraz jest mnóstwo nowych, pięknie ilustrowanych książeczek o tej tematyce, jednak nie mam jak ich zdobyć.

Comments