Skip to main content

Wiosna w Japonii

W tym roku udało mi się po raz pierwszy odwiedzić Japonię wiosną. Cóż za piękna pora roku! Nic dziwnego, że Japonia jest nazywana krajem kwitnącej wiśni. Gdzie się człowiek nie obróci, tam kwitną drzewa wiśniowe, a ileż mają barw! Od głębokiego amarantu, przez róż aż po biel. Coś niesamowitego.

Pojechaliśmy do Japonii na przełomie kwietnia i maja. W tym okresie większość drzew na terenach położonych bliżej Pacyfiku już przekwitła. Na szczęście  cel naszej podróży był w okolicach Nagano, a więc po środku Honsiu, w górach.

Oceńcie sami, czyż kwitnące wiśnie nie są cudowne?
Jednak wiosna to nie tylko wiśnie, ale również malutkie kwiatki pokrywające górskie polany, są i hiacynty i żonkile, i szafirki oraz mnóstwo innych zupełnie mi nieznanych kwiatów.

Jaka szkoda, że na Tajwanie nie ma prawdziwej rozkwitającej wiosny ...
Są drzewa wiśniowe, ale kwitną w styczniu lub lutym!


Comments

Popular posts from this blog

Animals Classification Lapbook

Last week Jaś has been very busy working on the animal classification lapbook. Lately it's been very difficult to get him interested in doing any kind of project, but to my surprise he has finished this lapbook in just a few days! I am really proud of him.

I used a ready lapbook template from the wonderful Homeschool Share website, but I asked Jaś to writ all the information in his own handwriting instead of just printing the prepared text.

Here are the photos of his lapbook:
Matematyka - zbiory

Trochę matematyki w wakacje.

Japonia Ani - Japan by Ania

Prace nad projektem o Japonii Ania rozpoczęła równo miesiąc temu. W ciągu tego czasu przeczytała kilka książek o kraju Kwitnącej Wiśni, nauczyła się wielu japońskich słówek i poznała wiele ciekawostek o Japonii.