Skip to main content

Przygotowanie do Pierwszej Komunii Św. (cz.4)

Minął prawie miesiąc od ostatniego wpisu o przygotowaniach Ani do pierwszej komunii świętej. Nie zapomnieliśmy o nich. W  ciągu tego czasu trzy razy spotkałyśmy się na katechezie z siostrą Kasią, a także czytałyśmy i omawiałyśmy zagadnienia z Katechizmu.
Między innymi starałam się wytłumaczyć Ani 10 Przykazań Bożych:


Czytałyśmy i mówiłyśmy także o grzechu i o spowiedzi. Ania zapoznała się z warunkami sakramentu pokuty.Rozmawiałyśmy również o dwunastu Apostołach.


W ostatnią niedzielę była Niedziela Palmowa. Z tej okazji zrobiłyśmy z Anią kolorową palemkę. 


Już za kilka dni Wielkanoc. Spędzamy więc więcej czasu na przygotowaniu do Świąt. Czytamy świetną książeczkę o Wielkiej Nocy:


WESOŁYCH ŚWIĄT!

Comments

Popular posts from this blog

Animals Classification Lapbook

Last week Jaś has been very busy working on the animal classification lapbook. Lately it's been very difficult to get him interested in doing any kind of project, but to my surprise he has finished this lapbook in just a few days! I am really proud of him.

I used a ready lapbook template from the wonderful Homeschool Share website, but I asked Jaś to writ all the information in his own handwriting instead of just printing the prepared text.

Here are the photos of his lapbook:
Matematyka - zbiory

Trochę matematyki w wakacje.

Japonia Ani - Japan by Ania

Prace nad projektem o Japonii Ania rozpoczęła równo miesiąc temu. W ciągu tego czasu przeczytała kilka książek o kraju Kwitnącej Wiśni, nauczyła się wielu japońskich słówek i poznała wiele ciekawostek o Japonii.