Skip to main content

Plansze gramatyczne - rzeczowniki, nouns, 名詞

Ucząc dzieci w domu zawsze sprawiało mi radość i satysfakcję tworzenie własnych pomocy dydaktycznych. W ciągu ponad 21 lat, czyli odkąd na świat przyszła najstarsza córka, zrobiłam sporo materiałów do nauki różnych przedmiotów w trzech językach. Rzadko się jednak nimi dzieliłam, bo nie uważałam by były wystarczająco ciekawe i dobrze zrobione. Tym razem jednak przełamuję się i udostępniam plansze gramatyczne nad którymi obecnie pracuję.

W pierwszej kolejności przedstawiam Wam plansze o rzeczownikach - w języku angielskim, polskim i chińskim. Wiadomości na nich są skierowane do młodszych dzieci (klasy 1-3), gdyż w wyższych klasach zostają one poszerzone (np o odmianę przez przypadki).
Dajcie znać czy plansze te i wiadomości w nich zawarte przydadzą się Wam.

Wkrótce będą gotowe następne plansze o czasownikach i przymiotnikach.


Comments

Popular posts from this blog

Animals Classification Lapbook

Last week Jaś has been very busy working on the animal classification lapbook. Lately it's been very difficult to get him interested in doing any kind of project, but to my surprise he has finished this lapbook in just a few days! I am really proud of him.

I used a ready lapbook template from the wonderful Homeschool Share website, but I asked Jaś to writ all the information in his own handwriting instead of just printing the prepared text.

Here are the photos of his lapbook:
Matematyka - zbiory

Trochę matematyki w wakacje.

Japonia Ani - Japan by Ania

Prace nad projektem o Japonii Ania rozpoczęła równo miesiąc temu. W ciągu tego czasu przeczytała kilka książek o kraju Kwitnącej Wiśni, nauczyła się wielu japońskich słówek i poznała wiele ciekawostek o Japonii.