Muzeum Książek z Obrazkami 絵本美術館

Dopiero w tym roku zaczęłam zauważać ile ciekawych muzeów jest dookoła Nagano. Przyjeżdżamy tu co zimę od 5 lat i jakoś nigdy nie było czasu (ani okazji) by bliżej poznać okolicę. W tym roku mam łatwiejszy dostęp do samochodu, a co za tym idzie większą swobodę poruszania.
Muzeów w okolicach Matsumoto, Azumino i Nagano jest mnóstwo. Są to przeważnie małe, prywatne wystawy, i galerie tematyczne. Chętnie zwiedziłabym je wszystkie, ale ... niestety bariera językowa trochę utrudnia zrozumienie niektórych wystaw.

Kilka dni temu wybrałam się wraz ze znajomą Tajwanką do malutkiego, ukrytego w lesie Muzeum Książek z Obrazkami. Któż by przypuszczał, że takie muzeum istnieje i że odwiedza je całkiem sporo osób.

Obecne wystawy mają wspólną tematykę - noc. W kilku salach przedstawione są ilustracje do dziecięcych książeczek obrazkowych. Książki te są cudowne, pięknie ilustrowane, a opowiadania na pewno przyciągają uwagę każdego dziecka. Szkoda jednak, że nie mogę ich sama przeczytać.

  Jest też czytelnia z książkami dla dzieci. Gdyby były w języku, który znam to pewnie nie wyszłabym stamtąd aż do wieczora.
Wnętrze muzeum jest całe w drewnie, z wysokim sufitem i szerokimi schodami. W kawiarni na parterze można zjeść kawałek ciasta, napić się kawy bądź herbaty. Są też dwa małe sklepiki, jeden z rękodziełem lokalnych artystów, a drugi z książkami dla dzieci.

Tuż obok budynku muzeum znajduje się pensjonat, w którym organizowane są wesela i inne imprezy.Oficjalna strona internetowa muzeum - http://www.morinoouchi.com/index.html
Strona na Facebook'u - https://www.facebook.com/morinoouchi.azumino/

Comments