Tydzień 14 - Doświadczeń z wodą ciąg dalszy

Uwierzyć nie mogę, że to już czwartek! Gdzie ten czas tak pędzi i jak to jest możliwe, że się jeszcze z Wami nie podzieliłam tym czego uczyły się dzieciaki w zeszłym tygodniu?

A więc do rzeczy!

Jasiek spędził tydzień pracowicie udając, że się uczy ...

ENGLISH
Przeczytaliśmy i omówiliśmy bardzo ciekawe opowiadanie o życiu po wojnie w stolicy Japonii. Autorką opowiadania Tokyo jest pisarka japońska Fumiko Hayashi.
Jasiek napisał również trochę zadań z Wordly Wise.

MATEMATYKA
Powtórzenie rozdziału o okręgu opisanym na trójkącie.

POLSKI
Przysłówki
Czytaliśmy i omawialiśmy fragmenty Syzyfowych prac Stefana Żeromskiego. W planach mamy jeszcze obejrzenie filmu (nie będę męczyć Jaśka lekturą tej książki, bo sama ledwo przez nią przebrnęłam).

CHIŃSKI
Czytanie i pytania do tekstu.

GEOGRAFIA
Czytaliśmy o portugalskich (Henryk Żeglarz, Bartolomeu Dias, Vasco da Gama) i hiszpańskich (Krzysztof Kolumb - wiemy, że był Włochem) odkrywcach i żeglarzach.

HISTORIA
Polski - Pierwsze dni Powstania Warszawskiego
USA - Ameryka na początku II wojny światowej
Tajwanu - Panowanie Holendrów na Tajwanie (1624-1661)

BIOLOGIA
Fats - mind map


CHEMIA
Woda - właściwości i rola w przyrodzie

SOCIAL STUDIES
United Nations - notatki po angielsku
Wars and Terrorism

RELIGIA
Islam - meczety i kalifat

_____________________________________________

Ania również spędziła ostatni tydzień bardzo pracowicie.

POLSKI
Ania skończyła czytać na głos teksty z Elementarza sylabowego. Czytanie na głos idzie jej bardzo dobrze, gorzej z czytaniem samej sobie.
Kontynuujemy lekcje z zeszytu "Ćwiczenia z pomysłem", sporo tam pisania, ale na szczęście Ani to zupełnie nie przeszkadza.Ponieważ w zeszłym tygodniu były święta, Wszystkich Świętych i Zaduszki, to czytałyśmy również teksty z tymi dniami związane. Jak również zrobiłyśmy kolejne strony do naszego zeszytu do religii.ANGIELSKI
Powtórzenie form liczby mnogiej rzeczowników oraz wiadomości o zdaniach prostych.CHIŃSKI

MATEMATYKA
Zadania z obliczaniem czasu trwania czegoś, a także miar.DOŚWIADCZENIA z wodą
Co pływa a co tonie?

Skraplanie się i parowanie

LEKTURY
W Elementarzu przyrodniczym czytałyśmy o właściwościach wody,  a także jak się zachować w czasie burzy.


Ania zaczęła czytać o roślinach, bo tym tematem będziemy się zajmować teraz przez dłuższy czas.


Skończyłyśmy również czytać naszą wieczorową lekturę o Muminkach.

PLASTYKA
Ania zrobiła jesienną kartkę na urodziny Babci. Niestety zapomniałam pstryknąć zdjęcie ... Na kartce był ten liść z Hama Beads:


__________________________________________

W ostatni weekend zarządziłam wielkie sprzątanie wśród różnych szkolnych badziewi i przemeblowywanie w pokoju Ani (dawnym pokoju Jasia). Napracowałam się okrutnie. Ania bardzo chciała pomagać, ale nie za bardzo wiedziałam w czym by mogła pomóc. Wyrzuciłam kilka worków śmieci i staroci (m.in. połamane krzesło, które walało się po domu od prawie roku). Na następny weekend zostawiłam sobie porządkowanie starych projektów dzieci.


Comments

  1. Jakiś czas temu oglądałam ciekawy film o Japonii po wojnie pt: "Cesarz" ("Emperor"). Dobrze zrobiony, mimo, że amerykański:) Nie wiem, czy dla J. byłby ciekawy, chyba rodzice powinni zerknąć, oglądałam on-line. Robiliśmy niedawno to samo doświadczenie, co Ania z wrzucaniem do wody różnych przedmiotów, ale jeszcze zabawiliśmy się w dosypanie do wody dużej ilości soli i... wszystko zaczęło pływać:) Pocieszyło mnie to połamane krzesło - ciągle walczę z przedmiotami, ciągle ich za dużo, ale krzesła jeszcze działają, mimo, że jedno baaardzo nadwątlone.

    ReplyDelete

Post a Comment