Skip to main content

Small Number Rods - Małe Belki Numeryczne

Ale się naszukałam, by w końcu znaleźć jak nazywają się po polsku Small Number Rods ...

MAŁE BELKI NUMERYCZNE

Już jakiś czas temu pokazałam Ani jak pracuje się właśnie z Małymi Belkami Numerycznymi. Ponieważ nie mamy w domu Długich Belek Numerycznych ani Długich Belek Czerwonych, więc materiał ten był dla Ani nowością.
Zaczęłyśmy oczywiście od podstawowego wprowadzenia, czyli przeliczania poszczególnych odcinków i układania belek w schodki.Następnie Ania dopasowywała karty z liczbami do odpowiednich belek (niestety zdjęcia gdzieś wsiąkły, a teraz nie mam materiałów pod ręką).

Dalej przyszedł czas na liczenie i kolorowanie. Zrobiłam kartę z konturami belek i z miejscem na wpisanie odpowiadającej im liczby:

Ani bardzo się ta praca podobała.

Zaczęłyśmy również uczyć się dodawania przy użyciu Małych Belek Numerycznych. Potrzebne są do tego dwa zestawy takich belek. Jednak o dodawaniu napiszę później.

Comments

Popular posts from this blog

Animals Classification Lapbook

Last week Jaś has been very busy working on the animal classification lapbook. Lately it's been very difficult to get him interested in doing any kind of project, but to my surprise he has finished this lapbook in just a few days! I am really proud of him.

I used a ready lapbook template from the wonderful Homeschool Share website, but I asked Jaś to writ all the information in his own handwriting instead of just printing the prepared text.

Here are the photos of his lapbook:
Matematyka - zbiory

Trochę matematyki w wakacje.

Japonia Ani - Japan by Ania

Prace nad projektem o Japonii Ania rozpoczęła równo miesiąc temu. W ciągu tego czasu przeczytała kilka książek o kraju Kwitnącej Wiśni, nauczyła się wielu japońskich słówek i poznała wiele ciekawostek o Japonii.