Skip to main content

O Panu Andersenie i jego bajkach

Temat z podręcznika do języka polskiego, z którego korzystamy, skłonił mnie do bliższego przedstawienia Ani postaci duńskiego bajkopisarza, Hansa Christiana Andersena.


Ania do tej pory znała jedynie jedną bajkę jego autorstwa - "Brzydkie Kaczątko". Od tej bajki zaczęłyśmy więc pracę, tym bardziej, że to o niej była mowa w podręczniku. 
Po przeczytaniu i wysłuchaniu bajki Ania zrobiła plan wydarzeń i pokolorowała ilustracje. 

Przygotowałam również dla Ani inną pracę plastyczną - obrazek z kółek. Musiałam jej pomóc w wycinaniu kółek, gdyż było ich za dużo jak na małe rączki.

Kolejną bajką, którą przeczytałyśmy i o której rozmawiałyśmy była "Królewna na ziarnku grochu". Tym razem praca plastyczna wymagała umiejętności szycia. 
Poczytałyśmy również o samym bajkopisarzu i Ania zrobiła notatkę o nim. (Będziemy teraz częściej uczyć się o różnych znanych ludziach, więc Ania założyła specjalny zeszyt, by wszystkie wiadomości mieć w jednym miejscu.)W planach mamy jeszcze lekturę "Ołowianego żołnierzyka" i inne bajki. 
Comments

 1. Serdecznie ZAPRASZAM
  do udziału
  w czwartej już (wielkanocnej) edycji projektu "Matematyka na święta".
  https://bajdocja.blogspot.com/2019/03/matematyka-na-swieta-4-zaproszenie.html

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nie wiem czy nam się uda, bo przed świętami będziemy w rozjazdach :-) Ale będę pamiętać ...

   Delete

Post a Comment

Popular posts from this blog

Animals Classification Lapbook

Last week Jaś has been very busy working on the animal classification lapbook. Lately it's been very difficult to get him interested in doing any kind of project, but to my surprise he has finished this lapbook in just a few days! I am really proud of him.

I used a ready lapbook template from the wonderful Homeschool Share website, but I asked Jaś to writ all the information in his own handwriting instead of just printing the prepared text.

Here are the photos of his lapbook:
Matematyka - zbiory

Trochę matematyki w wakacje.

Japonia Ani - Japan by Ania

Prace nad projektem o Japonii Ania rozpoczęła równo miesiąc temu. W ciągu tego czasu przeczytała kilka książek o kraju Kwitnącej Wiśni, nauczyła się wielu japońskich słówek i poznała wiele ciekawostek o Japonii.