Skip to main content

Życie w wodzie i nad wodą

Kilka tygodni temu Ania zrobiła szybki projekt o życiu w wodzie i nad wodą. Pierwsza część projektu jest o roślinach rosnących w wodzie i nad wodą, a druga o zwierzętach. Ania miała skoncentrować się na zwierzętach żyjących w zbiornikach słodkowodnych, ale oczywiście rozpędziła się i dodała kilka zwierząt morskich.

Rośliny:

Zwierzęta:

Ania sama znalazła nazwy roślin i zwierząt w trzech językach i zapisała je w tabelce. Jest to chyba jej ulubione zajęcie - przeszukiwanie Wikipedii.
Większość zdjęć pochodzi z tajwańskiego podręcznika, niektóre z książeczki z naklejkami.


Comments

  1. Fantastyczna praca Ani, podziwiam jej zapał do pisania w trzech językach. Jedna z moich córek rozpoczyna naukę mandaryńskiego, czy mogłaby mi Pani polecić jakieś książki do ćwiczeń. Pozdrawiam serdecznie.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Dzięki. Ania bardzo lubi pisać, woli pisanie od wszelkich prac plastycznych.
      Niestety jeśli chodzi o książeczki do mandaryńskiego, to nie pomogę, bo zupełnie nie orientuję się co można kupić poza Tajwanem. Mogę jednak polecić świetną nauczycielkę (zajęcia on-line lub w Grodzisku Maz.).

      Delete
    2. My mieszkamy w Anglii i tu można znaleźć sporo książek z ćwiczeniami, dlatego nie wiadomo, które wybrać. Szperając po internecie znalazłam ciekawą stronę www.chineasy.com na której można nauczyć się pierwszych kilkunastu wyrazów, kupiłam zestaw i zobaczymy jak nam pójdzie. W szkole mojej córki stworzyli dodatkowe lekcje z języka mandaryńskiego i wybrali piętnaście osób, które będą się jego uczyć, na razie jednak mają zajęcia on-line. Kiedyś gdzieś w internecie widziałam stronę z biblioteką książek w języku mandaryńskim, jednak nie zapisałam jej, nie myślałam, że dzieci będą uczyły się właśnie tego języka.

      Delete
    3. Można też korzystać z Duolingo lub innych aplikacji do nauki języka. Moja Ania sama nauczyła się alfabetów japońskich właśnie na Duolingo. :-)

      Delete
  2. Jestem zauroczona pani pracą z dziećmi, widać ile czasu Pani temu poświęca.
    Po zdjęciach można wywnioskować, że tworzycie wyjątkową rodzinę.
    Dziękuję za inspirację.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Dziękuję bardzo za miłe słowa. Pozdrawiam serdecznie.

      Delete

Post a Comment

Popular posts from this blog

Fryderyk Chopin - lapbook

Po powrocie na Tajwan zabrałyśmy się ostro za naukę. Pierwszym projektem, który Ania zrobiła był lapbook o Chopinie. Przygotowując się do wykonania lapbooka, Ania wysłuchała wielu utworów Chopina, a także przeczytała (lub wysłuchała) poniższych opowiadań i książek o tym wielkim kompozytorze. Znalazłam też kilka pocztówek kupionych przy okazji wizyt w Żelazowej Woli i w Muzeum Chopina w Warszawie. W końcu do czegoś się te pocztówki przydały. Niektóre części do lapbooka znalazłam na stronie Teachers Pay Teachers u Hord Arsalan ( TUTAJ ). Strona tytułowa: Lista niektórych wysłuchanych utworów Chopina: Rodzina Fryderyka Chopina: Z tyłu lapbooka znajduje się oś czasu z najważniejszymi datami z życia Chopina: Jak widać, jak zawsze mieszamy języki, głównie polski i angielski. Ani nie robi różnicy czy uczy się po polsku czy po angielsku, tak więc jej notatki i projekty są również dwujęzyczne.

Animals Classification Lapbook

Last week Jaś has been very busy working on the animal classification lapbook. Lately it's been very difficult to get him interested in doing any kind of project, but to my surprise he has finished this lapbook in just a few days! I am really proud of him. I used a ready lapbook template from the wonderful Homeschool Share website, but I asked Jaś to writ all the information in his own handwriting instead of just printing the prepared text. Here are the photos of his lapbook: Jaś adding the finishing touches to the lapbook cover: Lapbook cover: The inside of the lapbook: Inside 'Classifying Living Things ': Animals with and without backbones are called:  Inside 'What are the four main Invertebrate Classes?': Inside 'What are the five Vertebrate Classes?': Mollusk characteristics Annelid characteristics: Arthropod characteristics: Echinoderm characteristics: Fish characteristics: Reptile char...

Pszczółka z rolki

Coraz rzadziej piszę tu o tym co robimy w domu, a coraz częściej o naszych wycieczkach i odkrywaniu przyrody. Dzisiaj jednak pokażę Wam co takiego kilka dni temu zrobiła Ania. Kilka tygodni temu dotarła do nas w końcu książka Piotra Sochy pt. "Pszczoły". Od razu zabrałyśmy się do czytania. Jest to ślicznie wydana przez Wydawnictwo Dwie Siostry książka-album o wszystkim co związane jest w pszczołami. Lektura tej książki to dopiero początek naszego poznawania pszczół.  Oto pierwsza praca Ani związana z pszczołami: Potrzebne materiały: rolka po papierze toaletowym żółty papier czarny papier zielony papier błękitny papier lub przezroczysta kalka kwiatki - naklejki przyklejane oczy nożyczki klej czarny flamaster Przycinamy kawałek żółtego papieru i oklejamy nim rolkę: Przycinamy trzy paski czarnego papieru o przyklejamy je jako paski pszczółki: Teraz kolej na skrzydełka i czułki: Przyklejamy lub rysujemy oczy i buzię-uśmiech: ...