Skip to main content

Ocean in a CD box

We had an empty CD box lying around. Question was what to do with it? 
Suddenly I had an idea! If one can make a scene in a shoe box, why not make it in a CD box?
I decided to make an ocean scene. Why ocean? Simply because Ania has lots of stickers with fish.

Znalazłam w domu puste pudełko po CD. Co z nim zrobić? - zastanawiałam się.
Nagle wpadł mi do głowy pomysł! Jeśli można zrobić scenkę w pudełku po butach, to można też spróbować zrobić ją w pudełku po CD. 
Wymyśliłam, że nasza scenka będzie scenką morską. Dlaczego? Bo Ania ma mnóstwo naklejek z rybami.

Materials needed:
  • empty CD box
  • fish stickers
  • blue permanent marker
  • sand
  • transparent tape
Potrzebne materiały:
  • puste pudełko po CD
  • naklejki z rybami
  • niebieski permanentny pisak
  • piasek
  • przezroczysta taśma klejąca

Place the stickers both on the box and inside it.
Przyklej naklejki zarówno na pudełku jak i w środku.

With a blue marker add some waves.
Niebieskim pisakiem dorysuj fale.

Put some sand in the box and seal it well with tape.
Wsyp trochę piasku do środka i zaklej dokładnie taśmą.

And here it is! An ocean scene in a box!
I oto scenka morska w pudełku!

What do you do with empty CD boxes or even old CDs? Do you have any interesting ideas?
A co Ty robisz ze starymi pudełkami po CD lub samymi płytami CD? Masz jakieś ciekawe pomysły?

Comments

  1. Piękne :-)
    A pomysły na puste CD-boxy znajdziesz tu: https://pl.pinterest.com/search/pins/?q=CD+boxes

    ReplyDelete
    Replies
    1. Dzięki. Jednak mało tam pomysłów na plastyczne DIY dla dzieci. :-)

      Delete
    2. Do "CD, boxes" dopisz w wyszukiwarce Pinteresta "kids" ;-)

      Delete
    3. Odpowiadam Ci tutaj Bubo, bo tamten wpis w ogle nie powinien się znależć na blogu. Odkąd zmieniłam komputer na Win10, to mam ciągle problemy z blogspot. Część wpisów znika, część pojawia się jako "draft" w 5 egzemplarzach. A jak już ustawię na późniejsze publikowanie, to w ogóle nie wiem czy będzie opublikowane czy nie. Tak musiało być z dublowanym wpisem. Tamten napisałam najpierw, zaplanowałam publikację i ... znikł, więc napisałam jeszcze raz i opublikowałam od razu. No i teraz tamten poprzedni się pojawił. Dzięki za wiadomość o tym, bo bym się pewnie zorientowała po kilku dniach. Pozdrawiam. :-)

      Delete

Post a Comment

Popular posts from this blog

Animals Classification Lapbook

Last week Jaś has been very busy working on the animal classification lapbook. Lately it's been very difficult to get him interested in doing any kind of project, but to my surprise he has finished this lapbook in just a few days! I am really proud of him. I used a ready lapbook template from the wonderful Homeschool Share website, but I asked Jaś to writ all the information in his own handwriting instead of just printing the prepared text. Here are the photos of his lapbook: Jaś adding the finishing touches to the lapbook cover: Lapbook cover: The inside of the lapbook: Inside 'Classifying Living Things ': Animals with and without backbones are called:  Inside 'What are the four main Invertebrate Classes?': Inside 'What are the five Vertebrate Classes?': Mollusk characteristics Annelid characteristics: Arthropod characteristics: Echinoderm characteristics: Fish characteristics: Reptile char

Czworokąty - lapbook

Niedawno pisałam o Jasia lapbooku o TRÓJKĄTACH . Teraz czas na pokazanie naszego lapbooka o CZWOROKĄTACH.  Praca w toku Już prawie gotowy Strona tytułowa Kilka słów o trapezach Równoległoboki I na koniec - prostokąty i kwadraty Taka forma uporządkowania wiadomości geometrycznych bardzo Jaśkowi odpowiada. Wszystko jest przedstawione jasno i przejrzyście. No i zawsze można wrócić do takiego lapbooka, otworzyć go i przypomnieć sobie co nie co.

Skąd się bierze 13-ty miesiąc w roku?

Tak zwany kalendarz chiński jest kalendarzem księżycowo-słonecznym, gdyż jest oparty na ruchu księżyca i słońca. Często jest też nazywany kalendarzem księżycowym, kalendarzem rolniczym 農曆 [nónglì] , kalendarzem Yin 陰曆 [yīnlì] lub też starym kalendarzem 舊曆 [jiùlì]. Czy wiecie, że czasami w kalendarzu księżycowym jest 13 miesięcy? I właśnie w tym roku będziemy mieć taką sytuację. Miesiąc to czas pełnego obrotu Księżyca wokół Ziemi. Księżyc okrąża Ziemię w ciągu 27,3 dnia. Z kolei Ziemia okrąża Słońce w 365 dób, 5 godzin, 48 minut i 46 sekund. Po obliczeniach okazuje się, że jeden rok słoneczny równa się 12 7/19 miesiąca księżycowego lub też 19 lat słonecznych równa się 235 miesiącom księżycowym. Jest to podstawa kalendarza księżycowo-słonecznego, a więc również kalendarza chińskiego. Innymi słowy: Chiński kalendarz opiera się na fazach księżyca. Miesiące chińskie zaczynają się od nowiu i pełnia księżyca wypada 15 dnia miesiąca. Ponieważ nów jest co 29½ dnia, chińskie miesiące kale