Monday, September 7, 2015

Projekt Zosi o krajach azjatyckich



Minęło już sporo czasu od ostatniego większego projektu Zosi. 
Panna Zofia nie ma za bardzo czasu na zgłębianie zagadnień szkolnych, bo praca zarobkowa ją pociąga. (TUTAJ można poczytać więcej o edukacji domowej mojej licealistki - po angielsku).
Jednak przed wyjazdem do Nowej Zelandii Zosia spędziła kilka dni w domu na nauce. Udało się jej m.in. skończyć rozpoczęty kilka miesięcy wcześniej projekt o państwach azjatyckich. 

Celem projektu było zapoznanie się z różnymi formami rządów w krajach Dalekiego Wschodu, czyli krajach nie tak bardzo oddalonych od Tajwanu. Jednak Zosia nie poprzestała jedynie na tym:


W trakcie pracy

Projekt składa się z mnóstwa małych książeczek, w których zawarte są wiadomości o poszczególnych krajach azjatyckich. Na pierwszej stronie książeczki widnieje mapka konturowa i nazwa kraju:



Po otwarciu książeczki widzimy flagę państwową oraz liczbę ludności i gęstość zaludnienia:



Na następnych stronach znajdziemy wiadomoścci o oficjalnych językach, religiach a także wartości produktu krajowego nominalnego w przeliczeniu na jednego mieszkańca (po polsku brzmi to strasznie skomplikowanie :-) ).



Z ostatnich stron dowiemy się o ustroju w danym kraju, a także o głównych partiach politycznych.



Poza powyższymi informacjami Zosia dodała do projektu więcej wiadomości o języku (z jakiej grupy językowej pochodzi), jak i o typie rządów. Te informacje zaznaczone są odpowiednimi kolorami.





A tak prezentuje się projekt Zosi w pełnej okazałości:



Ciekawa jestem jaki projekt wymyśli sobie jako następny ...

4 comments:

  1. Replies
    1. Ona lubi takie wielkie projekty :-) Ma już kilka na swoim koncie.

      Delete
  2. O rany. Można by się wiele od Zofii nauczyć!

    ReplyDelete