Skip to main content

Presentation about Bible

(For Polish please scroll down to the bottom of the page.)

We don't really get time off school during summer vacation. If only the kids are home, we still try to continue woth our math, history, biology, geography and lanuages lessons.
Since the beginning of vacation Jaś hasn't spent much time at home (he's taking part in quite a few summer camps), so I have more time to concentrate on Zosia's and Ania's lessons.
For the past two weeks Zosia has been learning about Bible - not the Bible stories though, but looking at the Bible from literature point of view. She was reading about the language, history and the literary genres in Bible. Afterwards she has prepared a Prezi presentation about what she has learned.




W naszej domowej szkole nie ma czasu na wakacje. Jeśli tylko dzieci są w domu, to staramy się kontynuować naukę matematyki, historii, biologii, geografii i języków.
W tym roku od początku wakacji Jaś rzadko bywa w domu (jest już na trzecim obozie), mam więc więcej czasu by skoncentrować się na lekcjach Zosi i Ani.
Przez ostatnie dwa tygodnie Zosia uczyła się o Biblii, ale nie o przypowieściach biblijnych, a o Biblii z punktu widzenia literatury. Czytała o języku, historii i gatunkach literackich w Biblii. Poproszona o zrobienie notatek z tego co przeczytała i czego się nauczyła Zosia postanowiła zrobić prezentację (patrz wyżej).

Comments

  1. Cenię Twój blog
    i dlatego zapraszam-nominuję Cię do blogowej zabawy-wyróżnienia "Liebster Avard" :-)
    szczegóły tutaj:
    http://bajdocja.blogspot.com/2014/07/blogowa-zabawa-liebster-avard-po-raz.html

    Pozdrawiam :-)
    Buba

    ReplyDelete
    Replies
    1. Dzięki, dzięki Bubo :-)
      Zabawię się jak będę mieć chwilkę czasu.
      Pozdrawiam upalnie,
      Dorota

      Delete

Post a Comment

Popular posts from this blog

Animals Classification Lapbook

Last week Jaś has been very busy working on the animal classification lapbook. Lately it's been very difficult to get him interested in doing any kind of project, but to my surprise he has finished this lapbook in just a few days! I am really proud of him. I used a ready lapbook template from the wonderful Homeschool Share website, but I asked Jaś to writ all the information in his own handwriting instead of just printing the prepared text. Here are the photos of his lapbook: Jaś adding the finishing touches to the lapbook cover: Lapbook cover: The inside of the lapbook: Inside 'Classifying Living Things ': Animals with and without backbones are called:  Inside 'What are the four main Invertebrate Classes?': Inside 'What are the five Vertebrate Classes?': Mollusk characteristics Annelid characteristics: Arthropod characteristics: Echinoderm characteristics: Fish characteristics: Reptile char

Czworokąty - lapbook

Niedawno pisałam o Jasia lapbooku o TRÓJKĄTACH . Teraz czas na pokazanie naszego lapbooka o CZWOROKĄTACH.  Praca w toku Już prawie gotowy Strona tytułowa Kilka słów o trapezach Równoległoboki I na koniec - prostokąty i kwadraty Taka forma uporządkowania wiadomości geometrycznych bardzo Jaśkowi odpowiada. Wszystko jest przedstawione jasno i przejrzyście. No i zawsze można wrócić do takiego lapbooka, otworzyć go i przypomnieć sobie co nie co.

Skąd się bierze 13-ty miesiąc w roku?

Tak zwany kalendarz chiński jest kalendarzem księżycowo-słonecznym, gdyż jest oparty na ruchu księżyca i słońca. Często jest też nazywany kalendarzem księżycowym, kalendarzem rolniczym 農曆 [nónglì] , kalendarzem Yin 陰曆 [yīnlì] lub też starym kalendarzem 舊曆 [jiùlì]. Czy wiecie, że czasami w kalendarzu księżycowym jest 13 miesięcy? I właśnie w tym roku będziemy mieć taką sytuację. Miesiąc to czas pełnego obrotu Księżyca wokół Ziemi. Księżyc okrąża Ziemię w ciągu 27,3 dnia. Z kolei Ziemia okrąża Słońce w 365 dób, 5 godzin, 48 minut i 46 sekund. Po obliczeniach okazuje się, że jeden rok słoneczny równa się 12 7/19 miesiąca księżycowego lub też 19 lat słonecznych równa się 235 miesiącom księżycowym. Jest to podstawa kalendarza księżycowo-słonecznego, a więc również kalendarza chińskiego. Innymi słowy: Chiński kalendarz opiera się na fazach księżyca. Miesiące chińskie zaczynają się od nowiu i pełnia księżyca wypada 15 dnia miesiąca. Ponieważ nów jest co 29½ dnia, chińskie miesiące kale